Zastupitelstvo schválilo novelizaci vyhlášky a při změně denní taxy pro turisty využilo maximální možnou sazbu, kterou stanovuje zákon pro rok 2020.

Vybrané poplatky chtějí podle vyjádření starosty Štěpána Pavlíka investovat zpět do cestovního ruchu. „Mimo jiné chceme více podpořit destinační oblast Toulava,“ oznámil starosta.

HRANICI PÁR LET UDRŽÍ

Dalšího zdražování se hned návštěvníci husitské metropole nemusí obávat. „Od příštího roku zákon umožní navýšení poplatku až na padesát korun. Ale my o tom zatím neuvažujeme, chceme pár let zůstat na současné úrovni,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Doposud přispívali na oblast na pomezí jižních a středních Čech, v jejímž středu Tábor leží, ročně částkou kolem 150 tisíci korun. Město ročně na poplatku vybralo 750 tisíc, po navýšení může jít o částku převyšující milion, která se znovu promítne v podpoře turismu.

V druhém největším jihočeském městě nyní žije více než 35 tisíc obyvatel. V loňském roce oblast Toulava jako jediná v České republice obdržela za pěší stezku kolem Lužnice evropský certifikát kvality Leading Quality Trails Best of Europe.