Už z pozdravu do telefonu bylo jasné, že Jiří Jeníček září radostí. A nadějí hraničící s jistotou, že příští týden už mu zoologickou zahradu definitivně přiklepnou. Ve čtvrtek 9. dubna se u pražského městského soudu konala na návrh insolvenční správkyně Evy Procházkové schůze věřitelů. Pozvánku dostal každý z více než stovky subjektů, který se hlásí o peníze. Přizvaný byl i zájemce o odkoupení zahrady Jiří Jeníček z Tábora. Mezi účastníky se jako věřitel objevil i bývalý ředitel zahrady Libor Hrubý. „Zastupoval asi sedm dalších věřitelů, Omnipol se ho zkoušel odvolat, ale soudce ho u jednání nechal," přibližuje atmosféru jednání Jiří Jeníček.

Jiří Jeníček,
Tábor
,,Konkrétně soudce řekl, že zakazuje prodej zvířat do příštího čtvrtka, kdy bude poslední jednání."

Pro něj bylo zásadní, že soudce zakázal rozprodej zvířat. „Konkrétně soudce řekl, že zakazuje prodej zvířat do příštího čtvrtka, kdy bude poslední jednání. Uvedl, že moje nabídka mu připadá zajímavá a pro věřitelský výbor zoo výhodná," odcitoval Jiří Jeníček pražského soudce Aleše Bartoše. Ve věřitelském výboru také táborský podnikatel získal nově podporu u dalších dvou členů. Proti prodeji zoo jako celku tak zůstala pouze zbrojařská firma Omnipol.

Zástupce Comett Plus Tábor Josef Poláček tentokrát ruku zvedl.
„Zahrada se mi líbí, ale jsem zaměstnanec a musím postupovat podle pokynů majitelů," objasnil, proč už nestojí na straně Omnipolu. 

Omnipol byl prvního dubna hlavní silou, která zahradu začala kouskovat. Na svou stranu získal i další dva členy výboru a společně insolvenční správkyni vydali pokyn k okamžitému rozprodeji zvířat. Poté by následoval prodej samotné půdy. Tím zahradu smázli z táborského povrchu.
Už tehdy ale jak Eva Procházková, tak Jiří Jeníček naznačili, že se ještě nevzdají. Včera v Praze uhráli míček na svou stranu a za týden už bude jasné, jaký osud zvířata čeká.
„Soudce ale již dnes řekl, že nejvyšší nabídka neznamená jen nejvyšší finanční nabídku, ale společensky nejzajímavější. To znamená, že je důležité, že někdo tu zahradu chce zachovat a zaměstná v ní lidi a bude chránit zvířata. Pokud někdo nenabídne o třicet milionů víc než já, tak jim soudce nedovolí, aby zahradu parcelovali a bude souhlasit s jejím prodejem jako celku," uvedl dále Jiří Jeníček.
Táborský developer a majitel hotelu Palcát nabídl za areál na Větrovech (bez penzionu, který není součástí majetkové podstaty) 9,5 milionu. Věřitelský výbor však měl představu, že za něj získá minimálně 25 milionů.