Dražice/ Děti navštěvující Základní a mateřskou školu v Dražicích se mohou těšit na novou přístavbu. Její součástí pravděpodobně bude kompletně zařízená tělocvična, počítačová učebna, dílny na praktické výuky nebo prostory pro hudební a environmentální výchovu.
Chybějící tělocvičnu nepostrádají totiž jen děti. Jako provizorium pro sportovní, ale i kulturní dění v obci dnes slouží bývalé kino. „Prostory využívají ženy na cvičení, děti z družiny a ze školy. Přitom je to takové větší volejbalové hřiště. Přístavba by byla velkým přínosem i pro přespolní děti a celou oblast,“ nastínil ředitel školy Petr Mrzena. Jeho žáci tak mohou při dobrém počasí využít pouze venkovní prostor, v zimě nahrazují tělocvik plaváním v táborském bazénu.
Starosta Stanislav Flígr informoval, že obec v těchto dnech hledá projektanta. „Ten následně určí využitelné prostory. Dosud nevíme, jak může být přístavba rozlehlá. Investice spolkne orientačně asi dvacet pět milionů korun, které musíme sehnat z dotací,“ upřesnil cenu přístavby, která bude k dispozici i veřejnosti.
Na projektu bude spolupracovat obec se školou současně. „Slíbili mi schůzku a prý si mohu říct, co a jak si představuju. Určitě tělocvičnu, počítačovou učebnu na více než deset počítačů, klasické dílny a třeba i pec na vypalování keramiky. Musím smeknout před obcí, která nás provizorními prostorami vždy podrží,“ popsal Mrzena nevyhovující situaci.
Jako jedna z mála obecních škol se ta dražická může pochlubit stále se zvyšující návštěvností. „Na základní školu se loni hlásilo 55 žáků, letos to je 62 dětí,“ pochlubil se Mrzena.