Brouzdaliště u táborské údolní nádrže Jordán vzniklo v roce 2017, provází ho však dlouhodobě problémy. „Ačkoliv koupací sezona ještě nevypukla, rozhodli jsme se biotop na návrh jednatele Tělovýchovných zařízení města Tábora (TZMT) Jana Bendy zrušit. Nefunguje totiž tak, jak si jeho tvůrci asi přáli a představovali,“ popsal starosta Štěpán Pavlík.

Malé koupací jezírko u písečné pláže na Sokolské plovárně se nedaří dlouhodobě udržovat čisté. „Bohužel nevyšel záměr. I přes folii, která má udržovat brouzdaliště napuštěné, se voda vsakuje. Biotop je tak mělký, voda v něm se přehřívá. Tím pádem není systém čištění a filtrace ve velkých vedrech schopný udržet stav v hygienicky přípustných limitech,“ vyjmenoval problémy.

Sokolská plovárna v Táboře.
Rok starý biotop na Sokolské plovárně je třeba opravit, spolkne další peníze

Voda uvnitř se tak kazí a brouzdaliště si spíše užívají kachny než děti. „Divoké ptactvo navíc vodu kontaminuje trusem. Takže považujeme návrh na vybudování pískoviště za rozumný,“ dodal starosta.

Investice a práce se uskuteční v režii TZMT ještě před letní sezonou. Dojde k dosypání podkladových vrstev a zarovnání povrchu, na kterém má vzniknout komfortní pískoviště. Radnice považuje náhradu jezírka za multifunkční pískoviště s několika lavičkami za změnu k lepšímu.