Řidič zemřel při převozu

Tábor - Tragická automobilová nehoda se stala včera v podvečer na silnici první třídy mezi Táborem a obcí Dražice. Jednasedmdesátiletý řidič tady sjel se svou fordkou mimo vozovku, kde havaroval. Zůstal zaklíněn ve voze, odkud ho vyprostili až záchranáři. Muž během převozu do nemocnice zemřel. Policisté na místě řídili dopravu. Přesná příčina úmrtí je stále 
v šetření.

Dobrá zpráva nejen pro Táboráky

Tábor - Táborské Husitské muzeum připravilo společné setkání občanských aktivistů a zakladatelů Občanského fóra v Táboře. To pravděpodobně vzniklo 22. listopadu roku 1989 a dodnes Jiří Návara přechovává listinu kontaktů zakládajících členů. Muzeum zve nejen osobnosti, které se v Táboře v době změn nejvíce angažovaly, ale setkání v gotickém sále je v pátek od 18 hodin přístupné i veřejnosti. Cestu do muzea můžete spojit i s účastí na slavnostním nasvícení města. Strom na Žižkově náměstí se opět po roce rozzáří v 17 hodin.

Jeden ze sběrných dvorů je zavřený

Tábor – Stavební úpravy zcela na jeden týden uzavřou sběrný dvůr na Sídlišti nad Lužnicí, a to od dnešního pondělí až do neděle 30. listopadu. Úplné zavření dvora je nutné v souvislosti s montáží nových vjezdových vrat. Provoz město obnoví od prvního prosince. „Prosíme občany, aby v případě potřeby využili služeb ostatních tří sběrných dvorů, to znamená v Chýnovské ulici, v ulici Bydlinského, případně v Klokotech. Jejich otevírací doba zůstává nezměněna," upřesňuje tajemník městského úřadu Lubomír Šrámek.

Ze soudní síně

Tábor - Už zítra v deníku. U krajského soudu začíná týdenní líčení další kauzy Stanislava Snášela. Tentokrát jej obžaloba viní ze zpronevěry a podvodů za více než 50 milionů. V prosinci bude soud rozplétat situaci s byty v Nerudově ulici.