Nejdříve se s kamarádem zmocnili cizích zbraní, ale pak se v jednom hnulo svědomí. Došel proto na policii a ke svému protiprávnímu jednání se dobrovolně přiznal. Dopadení druhéhona sebe nenechalo dlouho čekat.

Oznámení o krádeži přijali táborští policisté 12. dubna. Z jednoho z bytů v Kamarýtově ulici se ztratily dvě střelné zbraně. Okamžitě se rozjela pátrací akce, na níž se podíleli kriminalisté spolu s policisty z táborského a jindřichohradeckého obvodního oddělení. Trojici doplnila i zásahová jednotka.
„Hned od samého počátku vyšetřování byli v podezření dva mladí muži ve věku 27 a 34 let, kteří se v současné době zdržují na Jindřichohradecku,“ říká mluvčí táborských policistů Lenka Kozoňová.

Z dalšího vyšetřování pak vyplynulo, že oba pachatelé se po vzájemné domluvě osmého dubna vypravili do bytu majitele zbraní s cílem zmocnit se jich a následně je prodat. Klíče od bytu se jim na poškozeném podařilo vylákat. Z Kamarýtovy ulice pak odešli se dvěma střelnými zbraněni a zásobou střeliva.

„Měli v úmyslu mu vše zase odprodat. Jeden z podezřelých se však sám dostavil na obvodní oddělení v Jindřichově Hradci, kde se doznal,“ dodala Kozoňová.
Na zadržení druhého pachatele se podílela i zásahová jednotka jihočeské policie. Oběma mužům bylo sděleno obvinění pro přečin krádeže, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování spáchaného formou spolupachatelství. Za tojim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. V současné době jsou stíháni na svobodě.