Bechyně se včera stala čvrtým místem v kraji a druhým na Táborsku, které se potýká se žloutenkou typu A. Nemoc si našla pomocnou kuchařku ze Základní školy ve Školní ulici.
Momentálně je proto bez obědů celkem 350 dětí z obou bechyňských škol.
„Vypadá to ale, že bychom v polovině příštího týdne mohli provoz kuchyně obnovit,“ věří starosta Jaroslav Matějka, který včera okamžitě hledal pomoc u ostatních školských zařízení.
Kromě obědů chybí dětem i tělesná výchova, to je ale jediné omezení, které je v souvislosti s výkytem žloutenky potkalo.
„Karanténu nařízenou nemáme, všichni žáci i zaměstnanci chodí normálně do školy. Jen teď neplánujeme společné akce s druhou školou, aby se děti nepotkávaly,“ upřesnila včera pro Deník sekretářka ředitele školy Miloslava Dušková.
„Řediteli školy jsme nařídili protiepidemická opatření. Děti s tímto zaměstnancem do přímého kontaktu nepřišly, nařídili jsme však zvýšený zdravotnický dozor některým zaměstnancům jídelny a důkladný úklid celého stravovacího zařízení s dezinfekcí virucidními prostředky, a to včetně nádobí a toalet,“ informoval ředitel KHS Zdeněk Velikovský.
Bechyně se výskytem nemoci zařadila za Českokrumlovsko, Jindřichohradecko a Tábor