„Majitel domu v ulici Rybniční ve Vodňanech v neděli dopoledne oznámil na policii, že na jeho pozemku se v noci pohyboval zloděj,“ uvedla mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.
„Napáchal tam škodu za padesát tisíc korun.“
Komisař Metis
Na místo činu se dostavila také psovodka se služebním psem Metisem.
Ten bez zaváhání na místě vyhledal pachovou stopu, po které policistiku neomylně zavedl až k samotnému pachateli ke slepému rameni řeky Blanice.
Jednadvacetiletý muž, kterého zde našli, nekladl žádný odpor a hned na místě se k činu doznal.
V neděli časně ráno přelezl plot u domu. Na pozemku vnikl do neuzamčeného kolového rypadla. Stroj nastartoval a při pojíždění poškodil další dvě zaparkovaná rypadla.
Z kabiny rypadla pak muž odcizil skříňku se zabudovaným autorádiem a reproduktorem, které ale nechal na místě činu.
Z druhého stroje opět vytrhl autorádio a odcizil LCD monitor k DVD přehrávači. Zaujal ho i nezajištěný nákladní automobil avia, který se také pokusil nastartovat.
Po neúspěchu tak alespoň vytrhl se zásuvky autorádio. Dále vzal také tři svazky klíčů od zaparkovaných strojů, které po zadržení předal policistům. Odcizený LCD monitor nalezli policisté v poli za městem.
Ukázalo se však, že mladík toho má na svědomí víc.
„V noci ze soboty na neděli ještě vnikl do domu v ulici Jiráskova a do domu služeb na Žižkově náměstí,“ vypočítává dále zlodějovy aktivity policejní mluvčí Jaromíra Nováková.
Z prvního domu se pokusil odcizit sekačku na trávu, kanystr s pěti litry motorové nafty a audio kazety, vše v celkové hodnotě 5700 korun.
Byl však přistižen majitelem domu, který neváhal a okamžitě přivolal na místo policejní hlídku. Muž uprchl a v loupežích pokračoval. Rozbil okna a vnikl do kadeřnictví v domě služeb. Odcizil zde světelnou reklamu. Škoda byla necelých 6000 korun.
Další trestnou činnost tohoto vyčmuchaného chmatáka nyní rozkrývají vodňanští policisté.
„Zadržený muž skončil v policejní cele a byl na něj podán návrh na uvalení vazby,“ dodává policejní mluvčí Jaromíra Nováková.