Dvacetiletý rodák z jihočeských Košic zvládl trať v areálu Automoto klubu (AMK) Soběslav obkroužit během 58 minut celkem sedmapadesátkrát. Druhý o čtyři roky starší Ondřej Sekáč z klubu Dukla Zadní Zborovice na Strakonicku na něj ztratil pouhých 33 sekund. O celé kolo méně ujel třetí dekorovaný, osmadvacetiletý Jiří Stojanovič se startovním numerem 23 z Roupova na Plzeňsku.

Jak sám vítěz pro Deník řekl, jelo se mu luxusně a trať mu sedla na výbornou. „Motorka taky fungovala na sto procent,“ dodal Tomáš Novotný. Vítězství mu udělala dvojnásobnou radost. „Byl to cíl letošního ročníku, obhájit znovu zlatý věnec. Chtěl jsem, aby zůstal doma poblíž Soběslavi, proto jsem do jízdy dal maximum,“ sdělil s úsměvem.

Do areálu Automoto klubu v Soběslavi se po roční přestávce v sobotu 19. února vrátil v pořadí 21. ročník závodu padesátek, Off-road fichtel day.
Off-road fichtel day se vrátil do Soběslavi, jezdci závodí jen se svolením žen

Jeden krizový okamžik

Pocit, že se závod nepovede, přišel v jednom okamžiku. „Ten pocit, že to nevyjde. jsem měl asi jednou, když jsem motorku zadupnul v zatáčce a chcípla. Musel jsem ji roztlačit a přitom mi už konkurence šlapala na záda. Ale podařilo se mi motorku okamžitě rozjet,“ přiblížil jedinou krizi.

Celou hodinu jel podle svých slov tzv. nadoraz. „Chtěl jsem si udržet a nahnat náskok. Musel jsem jet fakt hodně přesně, abych neudělal zbytečnou chybu a jel plynule. Důležité bylo také si vždy najít mezi ostatními jezdci místo, kudy jsem se procpal, abych se nezdržoval,“ vysvětlil Novotný svou taktiku.

Off-road fichtel day v sobotu 11. ledna slavil na letišti v Soběslavi 20. narozeniny.
Pionýry se hodinu bahnily na soběslavském okruhu

Nikoho nepustil

Náležitě pyšní jsou na něj i v Chýnově. „Náš týmový jezdec Tomáš Novotný obhájil vítezství na tradičním závodě Off-road fichtel day v Soběslavi ve třídě Classic. Se svým Mustangem se již během prvního kola dostal do čela a nikoho před sebe za celou hodinu nepustil. Třetímu v pořadí dal dokonce kolo. V závodě této nejpočetněji obsazené kategorie startovalo celkem 77 jezdců,“ informoval předseda klubu Motorsport Chýnov Evžen Zadražil.

Atraktivní podívaná pro diváky a nemilosrdný zápas s bahnem pro jezdce a jejich pionýry, to byl 19. ročník Off-road fichtel day v Soběslavi.
Legendární pionýry závodily na okruhu

Výsledková listina kategorie Klasik 21. ročníků Off-road fichtel day Soběslav. Akci pořádá Automotoklub (AMK) Soběslav společně s místním Veteran Car Clubem.Výsledková listina kategorie Klasik 21. ročníků Off-road fichtel day Soběslav. Akci pořádá Automotoklub (AMK) Soběslav společně s místním Veteran Car Clubem.Zdroj: AMK Soběslav