Kdo jsou?
1. Mgr. Kateřina Bláhová (43) pracuje v Rolničce, vede PR oddělení a dále zajišťuje peníze na projekty
2. Ing. Olga Bastlová (44) vystudovaná stavařka je v současnosti místostarostkou Tábora
3. Ing. Michaela Petrová (35) učí na škole ve Zborovské ulici chemii a biologii

Kateřina Bláhová, Olga Bastlová a Michaela Petrová. Tak to jsou ony. To by mohl být tým starosty Jiřího Fišera. Všechny tři, včetně něj, ale vehementně upozorňují, že ruka zdaleka neproklouzla rukávem.

Přesto už mají představy, které resorty by jim byly sympatické víc a které méně. Je jasné, že první dívčí hádka by se mohla strhnout o tak zvané měkké obory, neboli kulturu, sociální oblast, školství nebo životní prostředí. „Mám vystudovanou zdravotně sociální fakultu, tak by mi sociální oblast byla blízká. Už také z důvodu, že nyní pracuji v Rolničce," naznačila Kateřina Bláhová z T2020.

Jenže sociální oblast by nepouštěla lehce její dosavadní vládkyně Olga Bastlová
z ČSSD, která se těší, jak po sobě nechá nový dům pro seniory. „Pokud by existovala varianta, že budu pokračovat, ráda bych si sociální oblast nechala. Do projektu seniorského domu jsem vložila hodně energie, tak by mi bylo líto, kdybych ho nedokončila," přiznává Olga Bastlová.

To Michaela Petrová se hlásí k dopravě. „Je to problematický, skoro pohřbívající resort, který čtyři roky kritizuji. Tak proto." Přestože se Michaela Petrová k dopravě hrdinně hlásí, nebrala by ji bez výhrad. „Musela bych vědět, že nedostanu jen tvrdý rezort bez možnosti prosazovat náš program. Muselo by dojít k dohodě," říká.
K dohodě musí dojít ve všech případech, protože mužských oborů je podstatně víc. Třeba investice, správa majetku nebo technické služby, Bytes a hlavně také teplárna. „K Bytesu nemám blízko," přiznává žena, která vedla kandidátku Jinak!

Blízko také moc nemá ke kostýmkům a ani vysokým podpatkům, častěji je vidět v kalhotách. „Je pravda, že kdybych byla na radnici, musela bych obměnit svůj šatník," směje a dodává, že na dámský kolektiv je ale zvyklá. Jednak jako učitelka a také jako matka dvou malých slečen, která se donedávna pohybovala hlavně mezi maminkami. „Myslím si, že politika by díky nám mohla být kulturnější a třeba i přívětivější," vyzdvihuje výhodu dámského tria za zdmi radnice.

Olga Bastlová by se ráda vyhnula správě majetku nebo teplárně, protože u ní podle jejího názoru budou muset nastat velké změny. Skousla by ale investice a územní rozvoj. „K těm mám jako stavař přece jen blíž," říká s tím, že v rámci kompromisu je na silové rezorty připravená.

V ženském kolektivu by se taky cítila dobře. „Učila jsem na průmyslovce a v kabinetu jsme byly samé ženy a fungovalo nám to úžasně. Paní Bláhovou znám víc, paní Petrovou trochu méně, ale myslím, že bych ani s jednou neměla problém," odhaduje Olga Bastlová.

Kateřina Bláhová by se hlásila ke školství a sportu, blízko má i ke kultuře. „Nedrala bych se do rozvoje a dopravy, ale jinak si myslím, že se poperu se vším. Třeba technické služby mi tak strašlivé nepřijdou," vyjmenovává. S Olgou Bastlovou chodily na stejnou základku a Michaelu Petrovou zná od vidění. Na kostýmky se docela těší.