„Šéf tělovýchovných zařízení ale bude dozorovat, aby v novém centru nevnikly duplicitní činnosti, jež by konkurovaly zimnímu stadionu,“ upozornil tajemník radnice Lubomír Šrámek. V současné době má ale soukromý investor široké pole působnosti. Zimní stadion kromě ledové plochy disponuje ubytováním a zrcadlovým sálem pro tanec nebo aerobik či nemíčové hry.
To ale neznamená, že stadion nemá plány. „Budeme je společně konzultovat. Navrhnu například, aby rekonstrukci jižní části stadionu navrhovala stejná projekční firma jako pro soukromé centrum. Aby do sebe objekty zapadaly a tvořily celek,“ řekl šéf tělovýchovných zařízení Michal Véle.
Na ploše u zimního stadionu, která se stane sousedem nové obytné čtvrti vzniklé přestavbou kasáren, by se občané Tábora mohli dočkat wellness centra. Tedy provozu na dobrou náladu a pohodu.
„Uvažujeme o takové klubové bázi, kde by pod jednou střechou existovalo několik možností pro relaxování a svůj koutek by tu dostaly i děti. Člověk, který by sem přišel, by si mohl zacvičit na strojích nebo se koupat ve vířivé vaně, zajít do sauny a podobně,“ naznačil včera z plánů investora Zdeněk Tupý. Dodal, že jednání povedou i s investorem, který přemění kasárna v městskou čtvrť, a to ve smyslu, aby se oba prostory propojily.
Nové centrum by také doplnilo nabídku venkovních areálů u stadionu, kde jsou kurty, kluziště s umělou plochou a stát by tu mohl i sporthotel.
Podle toho, na kterých činnostech se soukromý investor dohodne s městem, bude probíhat i rekonstrukce další části stadionu. „Je možné říct, že pokud si postaví saunu, my už její provoz nebudeme obnovovat. Zároveň se snažíme o vznik léčebné rehabilitace, ale pro tu bychom museli najít provozovatele,“ doplnil Véle.
Klasické wellness centrum Táboru chybí. V plaveckém bazénu sice již asi sedm let existuje individuální relaxační centrum, ale jeho omezená nabídka již neodpovídá nejnovějším trendům. Konkurence v tomto případě se Véle neobává, a to v souvislosti se vzdáleností k zimnímu stadionu.
Za plochu 800 m² zaplatí soukromá firma městu každý rok 48 000 korun. Radní souhlasili s pronájmem prostoru na dvacet let. Teď už zbývá uzavřít smlouvy a pracovat na povoleních stavby.