Jak uvedl starosta Štěpán Pavlík, signály o špatném stavu čpavkového potrubí na zimním stadionu už nelze ignorovat. „Podle jednatele Tělovýchovných zařízení města Tábora (TZTM) Jana Bendy zařízení na chlazení ledu vykazuje různé závady, a tak je oprava nutná. Aby nedošlo k úplné havárii, což by mohlo znamenat, jak to známe například z hasičských cvičení týkajících se úniku čpavku, třeba i částečnou evakuaci sídliště,“ míní.

Požádají o dotaci

Investiční akci město připravuje už od podzimu, aby po ukončení hokejové a bruslařské sezony mohlo začít s na rekonstrukcí. Týkat se bude kompletní výměny potrubí. „Projektant odhadl cenu na 30 milionů, ale to by byla rána pro rozpočet, proto se budeme ucházet i o dotaci Národní sportovní agentury (NSA),“ naznačuje starosta s tím, že rada města již souhlasila s podáním žádosti.

Vedle zimního stadionu v Táboře, konkrétně na jeho jižní straně, má vyrůst další hala s druhou ledovou plochou.
Tábor postaví nový zimní stadion za 120 milionů. Chce ho veřejnost i sportovci

Do výběrového řízení se přihlásily čtyři specializované firmy. „Vítězná firma Energo Choceň vyhrála s nabídkou necelých 17 milionů korun bez DPH, což je pro nás příjemné překvapení,“ hodnotí.

Moderní hrazení

Hotovo má být do konce letních prázdnin. Přidanou hodnotou akce má být modernizace dalšího vybavení. „Během prací vznikne také nové hrazení ledové plochy s odolnými plexiskly, která jsou vyžadována pro mezinárodní zápasy. Kluziště získá také jiný formát,“ doplňuje starosta s tím, že vedení města doufá, že se místním hokejistům z HC Tábor nadále bude dařit v play-off a Táboraci se na svém zimáku dočkají třeba prvoligových zápasů.

Ojedinělá akce NHL Den s hokejem přilákala na zimní stadion i do sportovní haly Mír v Táboře tisíce příznivců z jihu Čech, ale i z dalších částí republiky.
Hvězdy zářily u Jordánu. NHL Den hokeje nadchl Tábor

Přerušení provozu stadionu nenaruší žádné významné akce pro veřejnost. „Mimo sezonu se zde výjimečně konaly pouze nějaké kulturní akce. Pro letošek jsme nic takového neplánovali právě z důvodu rekonstrukce,“ uzavírá Štěpán Pavlík.