Policisté vlivem sněžení registrují již jednu nehodu na silnici. Stala se v ranních hodinách v úseku z Vesců do Soběslavi. Řidička nezvládla pravotočinou zatáčku, dostala smyk a vyjela z komunikace. Auto se otočilo na střechu. Při události utrpěla lehké zranění. Zima se rozhodně ještě nevzdává, a proto je třeba jezdit i chodit s opatrností. Vrstva nového sněhu zatím není velká, ale na většině území hustě sněží. 

"Máme tu asi dva centimetry nového sněhu, takže zatím žádná kalamita," ujistil ráno místostarosta Mladé Vožice Václav Slabý. Podobná situace je i na Chýnovsku. I tady jsou silnice sjízdné a nikde se netvoří kolony. "Na silnici poletuje nový sníh, místy by se mohly tvořit i sněhové jazyky. Jinak je vše bez větších problémů," ohodnotila situaci obyvatelka Kateřina Balínková.

I v Chotovinách napadly zhruba dva centimetry sněhové pokrývky. Silnice přes Vrážnou směrem na Tábor je sice zapadaná, ale průjezdná bez větších komplikací. To samé platí i o silnici 603 přes Košín a Náchod. 

Pokud se vydáte do okolí Malšic, ani tam nemusíte očekávat větší komplikace. "Silnice jsou sjízné bez problémů. Po cestě na Tábor na kolonu nenarazíte. Samozřejmě je nutné situaci nepodceňovat a řídit s opatností a sundat nohu z plynu," varuje místní Pavel Cícha.

"Kolem půl osmé vyrazili do terénu sypače. Na chemicky udržovaných silnicích jsme provedli posyp. Na pluhování je ještě brzy. Musí být na silnici minimálně dva až tři centimetry," ředitelka Správy a údržby silnic Tábor Radka Pavlíková. Dodala, že během dne lze předpokládat, že na komunikacích budou mít problémy kamiony. Často uvíznou například pod kopcem u Hrobů  na Chýnovsku.

9:15: Zvýšil se již počet dopravních nehod. Včetně kolize v Soběslavi policisté řeší ještě jednu havárii u obce Mlýny, která se obešla bez zranění. "Dále policisté šetří další dvě nehody vždy dvou osobních vozidel v Táboře a Plané nad Lužnicí. Víme i o dalších menších událostech, ty ale vyřešili řidiči sepsáním euroformulářů,"řekl k situaci mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek. Upřesnil, že všechny úseky silnic na Táborsku jsou zatím se zvýšenou opatrností sjízdné. Lze však očekávat, že s přibývajícím sněhem nastanou problémy zejména na silnicích druhých a třetích tříd, zvláště ve vyšších polohách okresu. "Řidiče proto nabádáme k maximální opatrnosti a zejména pak k přizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovek," dodal Doubek.