Prostřednictvím webu Táborského deníku mohou fandové opět nahlédnout do zákulisí této důležité bitvy. Bude pro domácí "Kohouty" úspěšná?

17.46 - Oběma celkům skončilo rozbruslenía napětí stoupá. Domácí tým nastoupí do zápasu s jasným úkolem: přerušit čtyřzápasovou sérii neúspěchů a připsat si na své prvoligové konto veledůležité tři body.Ke splnění tohoto cíle si táborský tým přizval nového pomocníka. Je jím odchovanec místního hokeje, který už několik let odvádí dobré služby extraligovému českobudějovickému Mountfieldu - útočník Lukáš Květoň.Do boje vyrukuje tento tým: Kučera - Kudrna, Martínek, Kotaška, Gajda, Vomela, Černý, Havran - I. Padělek, A. Padělek, Stejskal - Kocar, Šperger, Nedorost - Štrba, Červený, Kuchejda - Mařík, Matušík, Mrkvička - Květoň. Nastartují táborští hokejisté v první části hry tříbodový kolotoč?

18.29 - Úvodní dějstvízápasu je u konce. Domácí hráči v něm byl o poznání aktivnější, ještě čitelnější však byla nervozita na jejich hokejkách. Od 12. minuty navíc prohrávali - Východočeši se ve své přesilové hře nastěhovali do útočného pásma, expardubický útočník Blažeknašel přesnou přihrávkou Procházku a zkušený forvarduž měl v koncovce snadný úkol - 0:1. Domácí diváky,kterých přišlo ve středečním termínu o poznání méněnež na předchozí duely, rozehřál až začátek 20. minuty. Ostřílený bojovník IvanPadělek podstoupil tvrdý souboju zadního mantinelu, puk se dostal na hůl jeho bratra Aleše a pardubický host v chrudimské brance Růžička poprvé kapituloval - 1:1.

Právě autor táborského gólu si vzal po první třetině slovo: "Diváciurčitě vidí, že jsmezatím lepší a chceme uspět. Bohužel jsme opět nezvládli oslabení a dostali v něm gól. To je snad už tradice… Věřím ale, žeto dnes konečně zlomíme a zápas zvládneme." Co nabídne druhá třetina?

Zásahy brankářů: Kučera (Tábor) 6 - Růžička (Chrudim) 10

19.19 - Na táborském zimním stadionu se už dlouhoneusadilo tolik radosti.Táborský tým se postavil své dosavadní ligové situaci čelem a spustil na ledě učiněný uragán.Velmi šťastný, aleo to důležitější moment se zrodil na konci 5. minuty, kdy se pokus Kotašky odrazil od helmy bránícího hráče za Růžičkova záda. Vedoucí gól setřásl z "Kohoutů" další porcinervozity a v dalším průběhu navýšili svůj náskok o další dva góly. V polovině 13. minuty zaskočilRůžičku švihem zpoza obránce Nedorost, a tentýž hráč měl o chvíli dobře postavenoubrusli při střele Špergera. Táborští vedou 4:1a majídruhé sezonní vítězství nadosah. "Do druhé třetiny jsme šli za nerozhodného stavu a muselijsme hrát zodpovědně. Pomohl nám druhý gól, pak už jsme hráli velmi dobře aje to vidět i naskóre," hodnotí druhé dějství jeho střelecký král David Nedorost. "Já osobně jsem samozřejmě rád za góly,i když ten druhý byl šťastný. Poslední třetinu musíme odehrát perfektně odzadu."

Za zmínku určitě stojívytrvalá práce trumpetistů v táborském kotli i jejichparťáků, kteří propůjčujípodpořesvého týmu hlasivky; podobnou pomoc může mužstvu HC závidět značná část republikových klubů. Odejdou domácí fans ze zápasu spokojeni?

Zásahy brankářů: Kučera 4 - Růžička 8

20.10 - Konečně! Táborské mužstvo dotáhlo slibněrozehraný zápas do vítězného konce a může slavit důležité druhé vítězství vsoutěži. V poslední třetině už táborští hráči převedli svůj důraz do defenzívní práce. Přesto využili každou příležitost k ohrožení chrudimské svatyně, ve které převzal stráž za Růžičku střdající Vladislav Koutský.Střeldcky se nakonec v závěrečné části prosadili jen Východočeši, gól Jana Šedy z několikerédorážky byl však už jen labutí písní hostujícího celku. Závěrečnou "děkovačku" si domácíhráči i fanoušci jaksepatří užili. Snad si ji v příštích týdnech a měsících dopřejí co možná nejčastěji. "Vzhledem k tomu, že šli kluci doutkání v křeči z předchozích nevydařebných utkní, moc si vážím toho, že dovedli tenhle zápas do úspěšného konce," vzdal hold táborskému mužstvu prezident klubu Rudolf Vach.

Je jen škoda, že oficiální údaj o počtu diváků klesl se středečním termínem z bezmála dvoutisícových návštěv na 890…

Zásahy brankářů ve III. třetině: Kučera 4 - Koutský 10