„Z toho je dvanáct určeno pro sociálně slabší žadatele,“ uvedla starostka Želče Dagmar Čaňková. Dodává, že o nové byty byl velký zájem a žádostí o bydlení v novém domě obec dostala více než bylo možné uspokojit.
Historie stavby se táhne do osmdesátých let, kdy se v obci začal stavět sportovní areál. Ten nakonec vznikl jinde a zůstalo po něm nevzhledné a 20 let nevyužité torzo. V květnu 2006 se povedlo obci získat dotaci a a odstartovat na zmíněném místě stavbu bytového domu.V současné době stavbaři dokončují střechu a fasádu a finalizují interiéry.
Nakonec přijde úprava příjedových cest, parkoviště a terénu v okolí domu.
Celkové náklady na investici si vyžádají zhruba 47,5 milionu korun. Z toho zhruba 7,5 milionu pokryje státní dotace z Fondu rozvoje bydlení. A okolo 40 milionů čeká na obec.
„Je to dost. Něco uhradíme z vlastních prostředků, které jsme ušetřili a na zhruba dvacet pět milionů máme otevřený úvěr, který pravděpodobně vyčerpáme,“ doplnila k financování domu starostka Dagmar Čaňková.
V domě bude deset bytů do velikosti 60 metrů čtverečních a třináct větších, o ploše 60–80 metrů, mezi nimi i podkrovní. Přímo v domě vyrostou čtyři garážová stání. Další nájemnící budou mít k dispozici parkoviště přímo u domu. „Parkovací plocha bude postavena ze zámkové dlažby,“ uvedl stavbyvedoucí Pavel Kovařík. Výše nájemného bude asi okolo 40 korun za metr čtvereční.
Zástupci obce doufají, že nové možnosti bydlení přilákají mladé rodiny s dětmi.