Ohňostroje, petardy a další pyrotechnika rozsvěcela Tábor v noci na středu. Oslavu příchodu nového roku se zhostili i lidé na Žižkově náměstí v Táboře

Jihočeští hasiči však k žádnému vážnému požáru od pyrotechniky vyjet nemuseli. „Od sedmé hodiny večerní do sedmé hodiny ranní jednotky zasahovaly u dvou desítek událostí. Z toho v souvislosti s oslavami mohlo souviset přibližně pět požárů odpadů," shrnula mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Plné ruce práce měli ale záchranáři. Na Táborsku se sanitky rozhoukaly hned šestadvacetkrát. Jak uvedla Petra Kafková, mluvčí Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje, v Táboře zdravotníci dvacet minut po půlnoci ošetřovali například osmnáctiletého mladíka s tržnou ránou na čele způsobenou střepem z lahve roztržené pyrotechnikou.

Na bezpečnost ve městě dohlíželi také strážníci a služební pes. Na záchytku s opilci vyjet nemuseli. Do psího útulku ale odvedli fenku křížence, kterou nalezli ve Vídeňské ulici. Byla vystresovaná z opalování pyrotechniky.