Každý rok větší počet závodníků. Takovou vizitkou se pyšní chýnovský Běh milenia. Poprvé se běžel před osmi lety, v roce 2001.
Zatímco loni se na start postavilo 36 dospělých a 50 dětí, letos již 49 a 127. Progresivní statistiku nenaplnily pouze ženy, loni se jich na šestikilometrovou trasu vydalo pět, letos závodily pouze dvě.
Absolutním vítězem se v sobotu stal favorizovaný Radomír Soukup z Kladna s časem 19:37. Traťový rekord z roku 2003 se mu ale nepodařilo zlomit, s časem 19:33 ho drží Jan Kreisinger z Českých Budějovic. Nejmladším závodníkem se stala Petra Větrovská z Prahy, nejstarším jedenaosmdesátiletý Ivan Pacner rovněž z Prahy, který letos běžel potřetí. „Běhat jsem začal až pozdě. Kolem šedesátky jsem absolvoval první závod. Do té doby jsem provozoval výkonnostní pěší turistiku, a to mi udělalo fyzičku. Teď se každé ráno modlím, aby mě něco nezačalo bolet, protože to by byl konec,“ řekl nám Pacner, který si už život bez běhání jen těžko dokáže představit.
Starosta města a senátor Pavel Eybert neskrýval radost z narůstajícího zájmu o již tradiční běh. „Narůstá počet dospělých, dětí i diváků, a to je dobře,“ potvrdil, ale účast v peletonu běžců již neplánuje.
„Myslím, že k nám závodníky láká pěkná trasa, která je přiměřeně dlouhá, ale i hodnotné ceny od sponzorů. V neposlední řadě hraje roli také počasí,“ vysvětlila narůstající počet závodníků ředitelka Běhu milenia Dagmar Holotová.