"Návštěvu jsme zahájili oficiálním setkáním na radnici a zápisem do Knihy partnerství. Společně se starostou města Dole Jeanem-Baptistou Gagnoux se do knihy podepsala místostarostka Lenka Horejsková a předseda výboru pro partnerství Jean- Claude Protet," informuje táborský mluvčí Luboš Dvořák.

Pozvání zahrnovalo návštěvu festivalu Le Fete de l´eau. Tématem byla voda a sporty a aktivity s ní spojené. Zajímavou součástí programu byly ukázky záchrany tonoucích psími vodními záchranáři. Základna pro výcvik těchto psů se nachází právě v Dole.

"Setkali jsme se také s radními pro sport a zástupci sportovních klubů věnujících se vodním sportům, se kterými jsme jednali o možné partnerské spolupráci," dodává Dvořák.

Dalšími zajímavými tématy byla kultura a partnerství. Zástupce dolské radnice pro oblast kultury a partnerství Jean-Philippe Lefevre představil nově zrekonstruovanou budovu divadla. "Se Jean-Philippe Lefevrem jsme se po letech bavili o tématu organizace česko-francouzských dnů a dalších aktivit v oblasti cestovního ruchu a kultury," zmiňuje dále.

Součástí sobotního večerního programu byla akademie taneční školy spojená s poděkováním její zakladatelce. Rozloučení s paní učitelkou bylo dojemné a neobešlo bez slz.