Podle policejního mluvčího Milana Bajcury šlo o běžná opatření, která se v rámci podobných fotbalových zápasů dělají. „Policisté fanoušky doprovázeli preventivně, aby nedocházelo k narušování veřejného pořádku, eventuálně poškozování cizí věci. Chceme v těchto případech zejména vyloučit vzájemné napadání mezi fans,“ naznačil.

Policisté vybaveni ochrannými přilbami, maskami i štíty těsně před zápasem monitorovali chování asi třiceti ultras v hospodě Nový ráj na rohu ulic Politických vězňů a Československé armády. Následně je pak za hlasitého řevu hesla: „Dynamo ultras“ vyprovodili až do jejich sektoru na stadion.

Jak to dopadlo: Dynamo bude hrát v příští sezoně první fotbalovou ligu a Táborsko druhou. Rozhodla o tom barážová odveta, ve které se dva nejsilnější jihočeské kluby rozešly u Jordánu po dramatickém průběhu smírně 1:1. V prvním utkání Dynamo doma zvítězilo 2:1, v součtu obou utkání 3:2 a udrželo si příslušnost k naší elitě.

Žádali o férové jednání a dodržování slušného chování

Podle mluvčího klubu FC Silon Táborsko Luboše Dvořáka, který vítal všechny diváky hlasitě z mikrofonu na stadionu, šlo o den, který Tábor ještě nezažil a všichni na stadionu v Kvapilce očekávali skvělé barážové utkání. „Je to pro nás fotbalový svátek, historický milník, FC Silon Táborsku se může dotknout fotbalového nebe,“ tvrdil před zahájením utkání.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Zároveň žádal fanoušky obou zúčastněných týmů k férovému jednání a dodržování návštěvnického a provozního řádu stadionu. „Abychom si užili zápas v duchu fair play, fanděme bez jakýchkoliv známek rasismu, xenofobie a nenávisti. Prosím respektujme pravidla a nevhazujme předměty na hrací plochu a nepoužívejte pyrotechniku,“ vybízel Dvořák.