Už to skoro vypadalo, že se Střelnice jako rodinné stříbro znovu zaleskne.
Současnost je ale taková, že jipodle všehona dlouho dobu čekáosud opuštěné budovy. Nejprve totiž podal žalobu na táborskou stavební firmu Karel Dvořák, která Střelnici opravila a měla v pronájmu, zastupitel a šéf kontrolního výboru Ladislav Šedivý. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat.

Prostřednictvím advokátní kanceláře Heleny Martínkové podala v půli července firma Karel Dvořák žalobu na město. Za vykonané práce při rekonstrukci Střelnice požaduje částku nemalou. Konkrétně 83,3 milionu korun.

Místostarosta Martin Jirovský se ale nedomnívá, že by se Střelnice musela stát předmětem soudních tahanic. „Vím o žalobě, kterou Karel Dvořák podal na město. Nakonec město na něj podalo žalobu také. Kvůli bezdůvodnému obohacování, tedy pronájmům na Střelnici, které firma uzavírala. Domnívám se, že nakonec dojde k vzájemnému vypořádání i bez soudu,“ tvrdí Martin Jirovský.

Sumu, kterou firma po městu vymáhá, považuje radnice za značně nadhodnocenou. Záleží prý na dalších jednáních. „Pokud Dvořák nepřistoupí na kompromis ceny někde kolem třiceti či pětatřiceti milionů, pak rozhodně k soudnímu jednání dojde,“ míníLadislav Šedivý.

Přitom ještě na jednání zastupitelů v prosinci 2009 se mluvilo o tom, jak se s firmou vypořádat. Jednak měla být naplněna původní smlouva z roku 2004, v níž se Karel Dvořák zavázal objekt odkoupit od města za pět milionů korun. Druhou variantou mělo být to, že město objektpřevezme, ovšem za podmínky, že stavební firměuhradí náklady za rekonstrukci odhadované na 70 milionů korun.

Teď se nabízí třetí i čtvrtá, a sice vzájemná dohoda obou znesvářených stan, nebojednání prostřednictvím soudů.

Alena Řezáčová