Letošního ročníku se podle slov Petra Pokorného z organizačního týmu SDH Bechyně zúčastnilo 15 sborů dobrovolných hasičů (SDH). Celkem 153 dětí závodilo v 51 tříčlenných družstvech. V kategorii starších žáků změřilo síly 18 týmů, v druhé kategorii mladších žáků sedm disciplín absolvovalo 33 družstev. „Letošním nováčkem je SDH Lukavec, tato obec se nachází až na Pelhřimovsku. Tento tým přijel asi z největší vzdálenosti. Zhoř u Tábora má asi největší zastoupení. Naopak nás překvapilo, že nepřijeli hasiči z Malšic či Slap, kteří se každoročně účastní,“ doplnil zajímavosti Petr Pokorný.

Na slavnostním nástupu soutěžících nechyběl ani starosta města Pavel Houdek. Ten soutěžícím popřál nejen mnoho sportovních úspěchů. „Vyhrát může jen jeden, pokud se vám někomu dnes něco nepovede, tak si z toho nedělejte těžkou hlavu. Pokud budete mít čas, běžte se projít a poznejte krásy našeho města,“ doporučil přítomným procházku. Několik slov měl na srdci také Jan Pazdera, starosta SDH Bechyně. „Těší mě, že jste se tu dnes sešli v tak hojném počtu. Chtěl bych vám popřát, aby se dnešní soutěž obešla bez úrazů a nesla se v duchu fair play. Hodně úspěchů a ať se vám daří,“ pronesl ke stohlavému davu.

ZÁVODNÍCI NAPŘÍČ KRAJEM

S místními přijely změřit síly nejen děti z regionu. Mezi obcemi jako jsou Sudoměřice u Bechyně, Tábor, Jistebnice, Mladá Vožice, Bernartice, Smrkov, Hlavatce, Zhoř u Tábora, Košice a Soběslav své barvy reprezentovali i hasiči z Lukavce, Kardašovy Řečice či Dolního Bukovska. Ve třech disciplínách rozhodoval nejlepší čas – hadicové kolo, opičí dráha a hadicová štafeta. Zbylé čtyři stanoviště prověřovaly především znalosti a dovednosti dětí. Jednalo se o základy první pomoci, topografii, požární ochranu a hasičskou „poznávačku“.

V kategorii mladších zvítězil tým s názvem Táboraci z Tábora, pomyslené stříbro získaly Statečné lvice ze Zhoře u Tábora a bronz Dragouni od tamtéž. Mezi staršími nenašlo konkurenci družstvo Zhořská spása, které si domů odvezlo i putovní pohár a kroniku. Druhé místo vybojovaly Veverky ze Smrkova a třetí Supreme z Dolního Bukovska. Kromě medailí ocenění dostali také pizzu.

ZA ROK ZNOVU

Cena za první účast a nejdelší ujetou vzdálenost na závody putovala do SDH Lukavec. Vedoucí Jana Kuchařová do sedmiboje nasadila hned dva týmy, starší Ohniváky a mladší Draky. Přestože starší v soutěži obsadili poslední 18. místo a mladší 31. příčku, odjížděli domů s nadšením. „O soutěži jsme se dozvěděli od spřáteleného sboru Běleč. Ten nám ji doporučil a rozhodně nelitujeme. Moc se nám tu líbilo a děti si to užily. Dokonce jsme dostali i cenu útěchy. Příští rok přijedeme určitě znovu,“ referoval Pavel Klofáč, velitel SDH Lukavec.

Hlavní slovo na Bechyňském sedmiboji měl Petr Halama, vedoucí mladých hasičů SDH Bechyně. Ten si na svá bedra vzal organizaci dne i funkci rozhodčího. „Oceňuji hlavně to, že se tu jednotlivé sbory chovaly slušně, těší mě také pěkné výkony všech soutěžících a rád bych požádal všechny vedoucí o zpětnou vazbu,“ uzavřel klání žádostí.