Základní škola ve Školní ulici chce prodat své dosavadní školní auto, které vozilo z nedaleké kuchyně jídlo do jídelny. Auto je staré sedmnáct let a již nevyhovovalo požadavkům základní školy. Za starý Renault Kanylo již ředitel Jaroslav Matějka pořídil jako náhradu dva roky starou Dacii. „Požádali jsme město o příspěvek z investičního fondu, a mohli jsme tak pořídit nové vozidlo, které stálo přes 140 tisíc korun," uvedl Jaroslav Matějka. Kromě dobrých jízdních vlastností má auto i větší úložnou plochu, takže nakládání várnic s jídlem je pohodlnější. Staré auto je v prodeji za 30 tisíc korun a jeho prohlídku lze domluvit s ředitelem školy.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Z Veselí do Horusic povede zbrusu nová cyklostezka

Město má již od projektanta k dispozici první studii cyklostezky, která má vést z Veselí nad Lužnicí do Horusic. Úsek mezi těmato dvěma obydlenými oblastmi je totiž kvůli silnici E55 velmi nebezpečný. Bylo proto zahájeno jednání s městským úřadem Soběslav o zřízení cesty jako trvalé. Starosta Ladislav Sýkora již ohledně této cyklostezky, která povede podél železničního koridoru, zahájil jednání se společností Eurovia CS. Radní doufají, že ještě do konce tohoto roku bude cesta sloužit svému účelu. „Předběžně jsem dohodnutý se Správou železničních dopravních cest, že nám předá cestu ve stavu, v jakém se nachází nyní, jenom udělají tak zvaný mlatový povrch," objasnil Ladislav Sýkora. V této souvislosti se uvažuje také o vytvoření další cesty, která povede přes Horusice dále na Bošilec.

KRÁTKÉ ZPRÁVY Z OBCÍ:

CHOTOVINY:

Na začátku června uzavřou silnici I/3

Komunikace I/3 v úseku mezi Chotovinami a Sudoměřicemi u Tábora bude od 1. června až do konce září uzavřena. K omezení provozu na komunikaci dojde z důvodu výjezdů ze stavby a budování nových stavebních objektů v blízkosti stávající komunikace. Objízdné trasy povedou po komunikacích II. a III. třídy a dálnici D3.

VODICE:

V kulturním domě už bude teplo

Také ve Vodici investují peníze do snižování nákladů na vytápění. Akce plánovaná od minulého roku se za měsíc konečně dočká realizace. Kulturní dům, který slouží především hasičům, dostane nová okna a zateplení zdiva. „Jde o vcelku velkou investici, bude nás stát přes milion korun," upřesnil starosta Josef Novák. První etapa stavebních úprav kulturního domu by měla být hotová do konce letošního roku.

SLAPSKO:

Obecní úřad oblečou do nového kabátu

Celé dva miliony korun si vyžádá rekonstrukce obecního úřadu ve Slapsku, ve kterém je již málo místa. Obec se rozhodla zvýšit střechu objektu, aby se mohla v podkroví vybudovat místo pro archiv a zasedání. Prostor by zde měla zaujmout také knihovna. „Jakmile se zdvihne úroveň střechy, opraví řemeslníci i fasádu a musí se předělat i veškerá elektroinstalace," naznačil práce starosta Jiří Stoklasa. Akci zaplatí obec z vlastního rozpočtu, začít se má v červenci.

Autoři: Veronika Gigalová a Kateřina Šímová