Podle jejího ředitele Pavla Klímy je důvodem nutnost rozšířit kapacitu školy.

Před deseti lety měla totiž malšická základka pouze 150 žáků, zatímco letos už 217 a pro příští školní rok se jejich počet vyšplhal již na 235 dětí.

Pavel Klíma MalšiceZdroj: Deník„Opět budeme muset půlit třídy a zároveň škola nedostačuje kapacitně. Například šatny jsou pro tento počet dětí už zkrátka příliš malé,“ vysvětlil Pavel Klíma.

Malšičtí se proto s prázdninami pustili do přestavby, díky níž mají rozšířit plochu šaten o polovinu a zároveň získat novou kmenovou učebnu včetně dvou kabinetů pro učitele.

„Zároveň chceme, aby škola odpovídala standardům jedenadvacátého století,“ avizuje ředitel.
Do prvních stavebních úprav se pustili ještě před koncem školního roku, šlo však pouze o venkovní práce. Hlavní nápor čeká stavební firmu během léta. Podle původního projektu by mělo k dokončení prací dojít v půlce září.

„Se stavebníky jsme ale domluveni, že se vše pokusí stihnout ještě do začátku září,“ naznačil ředitel.

Podle starostky Miloslavy Šebkové se náklady šplhají k 1,7 milionu korun. „O dotaci máme požádáno. Uvidíme, zda a v jaké výši ji dostaneme,“ uzavřela starostka.

Nejde o jedinou rekonstrukci školy na Táborsku, do velké opravy se pustili také v táborské ZŠ Husova. Děti si tak díky ní o týden prodloužily prázdniny.