„Radovala jsem se, že už mohu chodit celým podchodem, a výrazně si tak zkrátit cestu z Blaňáku do města. A teď tohle,“ kroutí nevěřícně hlavou Helena Mikešová z Tábora. Nápis nad podchodem ze směru od Vožické ulice ji doslova zaskočil.
„Všimla jsem si, že tudy ale lidi chodí dál, tak jsem šla taky,“ řekla včera Deníku.
Stejně jako mnoho ostatních však porušila předpis. „To by ale museli pokutovat každého, kdo tudy projde,“ usuzuje Mikešová.
Podle smluvních přepravních podmínek pro veřejnou osobní dopravu se tyto cedule umisťují do přepravních prostor kvůli možnosti vykázat z těchto míst osoby, které ohrožují bezpečnost a zdraví cestujících, zaměstnanců ČD nebo celkově bezpečnost železničního provozu.
„Cedule byly na koncích podchodu vyvěšeny nedopatřením. Byly v původních plánech, které se ale v průběhu stavby upravily,“ objasnil včera mluvčí Českých drah Petr Pošta.
Problém chtějí dráhy v brzké době vyřešit tak, že cedule umístí správně na kraje schodišť, které vedou z podchodu na nástupiště. „Průchod podchodem tak opravdu zůstane pro cestu z centra na Blanické předměstí volný,“ přislíbil Pošta.
Na naše upozornění se začala záležitostí zabývat také starostka Tábora Hana Randová. Ještě včera Deník ubezpečila, že se jedná o nějakého šotka.
„Ředitel výstavby mi dnes slíbil, že do večera bude cedule odstraněna. Vůbec nechápu, jak se tam mohla dostat,“ podivila se včera.