Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začíná asfaltování a stavba železniční zastávky

Tábor – Pokud chceme něco zlepšit, musíme napřed trpět. I takové názory se před dopravními stavbami výjimečně objeví mezi přívalem kritiky, že všechno dlouho trvá, všechno je drahé, všude budou kolony a nikdo neumí stavby zkoordinovat, aby se nekřížily.

13.10.2017
SDÍLEJ:

V Měšicích začala stavba nové zastávky na trati.Foto: Deník/Alena Šatrová

Právě to nyní Tábor čeká. Pracovat se bude na silnicích i na železnici. Na řadu jde Budějovická ulice, stavba železniční zastávky v Měšicích, pracuje se u mostu přes Jordán, do konce roku potrvá objížďka spojená s opravou mostu u hřbitova, a do toho všeho nejezdila Bechyňka. Do čtvrtka se pracovalo na přejezdu na Horkách.

I místostarostka pro dopravu Michaela Petrová radí obrnit se trpělivostí.

Co už v Táboře běží:
1. oprava povrchu a podloží na I/19 od mostu přes Jordán po exit 73 z dálnice D3: do 30. listopadu. Stavbu zajišťuje ŘSD. Provoz je veden v jedné polovině silnice. Původně firma měla skončit 25. září, ale komplikace termín posunuly na 30. listopad
2. oprava mostu u hřbitova nad silnicí I/3: prosinec. Zajišťuje ŘSD, most už měl především nedostatečnou izolaci
3. oprava železničního přejezdu v ulici Průhon v Měšicích. Neprojede ani MHD, následovat bude stavba nové zastávky: do polovina listopadu. Stavbu zajišťuje SŽDC. Od 19. do 30. října budou výluky nepřetržité. Stavba by měla být dokončena do poloviny listopadu. Nově by ve stanici měly vlaky zastavovat od nového jízdního řádu, tedy od poloviny prosince.
Co přibude:
1. oprava povrchu Budějovické ulice, a to v úseku od Bílkovy ulice po Křižíkovo náměstí: potrvá od 15. října do 5. Listopadu. Stavbu přes Správu a údržbu silnic zajišťuje Jihočeský kraj. Práce budou realizovány ve čtyřech etapách, řidiče čeká jízda v jednom pruhu pro každý směr. Těsně před náměstím pak už zbude jen jeden pruh pro oba směru a jezdit se bude kyvadlově.


Stavby způsobily změny v MHD:
Měšice:
Linka 30 nebude zajíždět do středu Měšic a neobslouží zastávky Měšice Požární útvar (nejbližší zastávka Chýnovská) a Měšice náměstí (náhradní Měšice Průhon, zastávka linkové dopravy). Zachovány zůstanou spoje, které končí a vyjíždějí z točny a večerní spoje po 19. hodině, obsluhované malými autobusy. Po dobu uzavírky bude posílena linka 31 mezi měšickým náměstím a nádražím.

Budějovická ulice:
Autobusové zastávky MHD budou fungovat v provizorní variantě. V důsledku opravy asfaltu může docházet ke zpoždění na jednotlivých linkách, a to i v souvislosti s objížďkou u hřbitova a další v Sezimově Ústí, včetně omezení dopravy pod lávkou nad E55 v Sezimově Ústí.

„Jako zástupci města nemáme radost, že se sešlo několik zásadních uzavírek najednou. Předem o nich s námi ŘSD ani SŽDC nejedná, pouze zašlou oznámení, které musíme respektovat,“ vysvětluje k připomínkám na Facebooku, proč nešlo práce rozložit v čase. Místostarostka žádá o pochopení, pokud řidiči autobusů nebudou moci do zastávek přijíždět ve stanovený čas.

Autor: Alena Šatrová

13.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Vávra a jeho dýně, která vážila 66,4 kilogramu.

V Netolicích vyrostla obří dýně

Ilustrační foto.

Na co zajít do kina

Narodili se na Táborsku

Tábor - Přinášíme přehled miminek, která se narodila v táborské porodnici v době od 9. do 15. října.

Pro voličský průkaz už jen do 16 hodin

Tábor/ANKETA/ - Všechny obecní úřady, které disponují seznamy voličů, vám vydají voličský průkaz pro případ, že chcete volit mimo své trvalé bydliště.

Představujeme prvňáčky ze základních škol v Soběslavi

Táborsko - Každý týden vám představíme nové prvňáčky ze základních škol na Táborsku.

Lékárny a praktičtí lékaři ve středu stávkují

Táborsko /ANKETA/ - Do středeční stávky se na Táborsku chystá zapojit až 90 procent praktických lékařů. Vadí jim povinnost vydávat elektronické recepty, jež označují za nedopracovaný paskvil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení