Anketa : Kam pojedete o jarních prázdninách?

close Vilma zoom_in Vilma
Já pojedu s rodiči na hory do Rakouska. Jezdíme tam každé jarní prázdniny na celý týden. Lyžovat umím tak středně, ale pořád se snažím zlepšovat. Velkých kopců se nebojím, spíš velké rychlosti, ale to vypiluju. Jsem ráda, že máme prázdniny hned po vysvědčení. Aspoň nabereme sílu na nové pololetí.


close Jana zoom_in Jana
Plánuji, že budu několik dnů u babičky a taky s rodiči chceme jet na hory na Šumavu. Tam je to hezké, ale na sjezdovkách je vždycky spousta lyžařů. Ještě bych se chtěla podívat do českobudějovického muzea na výstavu pravěku a mamutů. Tak se těším a jsem zvědavá, jestli to všechno stihneme.


close Jan zoom_in Jan
Já prázdniny strávím taky u babičky. Je na mě hodná a hlavně se tam nemusím učit. Pak taky s mamkou a taťkou pojedeme na na nějaké výlety. Ještě ale nevíme přesně kam. Já bych se chtěl ale podívat třeba do bazénu, kde mají tobogán a další vodní průlezky. Vodu mám rád, v létě se vždycky koupeme.


close Michal zoom_in Michal
My hned zítra budeme v lese a asi tam budeme i opékat buřty. Je to v zimě trochu netradiční, ale těším se na to. U ohně je vždycky dobře, tak snad nebude velká zima. A pak budu asi na celé prázdniny doma, asi ani nikam nepojedu. Určitě ale půjdu s klukama ven.
Odpovídali žáci z 3.B ZŠ a MŠ Tábor, Mikuláše z Husi 


Kam o volných chvílích

Tábor
Dům dětí a mládeže
• 31. ledna od 8 hodin – exkurze k hasičům. Sraz je na autobusovém nádraží
• 1. února od 9 hodin – namaluj si svůj kamínek
• 3. února od 9 hodin – sladké modelování (z mléčné hmoty)
• 7. února od 9 hodin – korálové ryby (keramická dílna)
Muzeum lega
děti uvidí, v jakém domě bydlí rodina Simpsonova. Otevřeno
5. – 9. února od 10 hodin.
Muzeum čokolády
9. února 10 – 17 hodin malování čokoládou  

Monínec
Malí i velcí lyžaři mohou vyrazit na sjezdovku směrem na Sedlec – Prčice, kde se zapojí do nočního maratonu. Druhý ročník Moníneckého maratonu prozatím dostal datum 7. února, ovšem zda vydrží, určí počasí. Po loňských 12 hodinách pořadatel závod zkrátil na polovinu, registrovat se mohou jednotlivci i týmy. I pro diváky jsou připraveny zajímavé soutěže. A o víkendu 8. a 9. února dorazí na Monínec Hudy Snow Tour. Pod dohledem horských vůdců si budete moci vyzkoušet skialpové a freerideové vybavení.  

Kina
Táborský Svět i soběslavské kino lákají na rodinný animovaný snímek Ledové království o nebojácné Anně, která se vydává zachránit svou sestru, uvězněnou ve věčné zimě. V Soběslavi na jarní prázdniny připravili celotýdenní program, který od 3. do 8. února nabízí dva filmy denně.
Protože je Tábor baštou husitství, neměl by vám ve Světě ujít historický animovaný snímek Husiti. Možná se totiž všechno stalo jinak, než vás ve škole učili. Tak se přijďte pobavit a možná i poučit. Husiti poběží ve středu a ve čtvrtek od 15 hodin.