Vlaječku první ligy si Kohouti se zaťatými zuby přece jen vzít nenechali. Mají tedy právo i do následující sezony nastoupit coby prvoligový tým.

Právo je však jen jednou věcí, druhou je reálná schopnost. A tu ovládají peníze. Hokejový klub si za sebou táhne dluh kolem 15 milionů. Fanoušci dobře tuší, že to už je smrtelná cifra a že je třeba zabojovat.

Sesbírali 1262 podpisů pod petici Za záchranu táborského hokeje. Trochu nepřesný titulek, neboť mužský hokej jako takový v ohrožení není, má radnici vybídnout k záchraně první ligy.

„Chtěli bychom, aby se aktivněji zapojila, například tím, že by pomohla sehnat sponzory nebo se stala minoritním vlastníkem klubu,“ ilustruje představy organizátor petice Martin Bánský. Tři miliony, které z městského rozpočtu na první ligu šly, jsou podle něj dobré, leč nedostačující. „Patnáct let Tábor o postup bojoval, teď je jasné, že to stojí peníze. Je ale třeba si uvědomit, že hokejisté nabízejí pětadvacet večerů zábavy pro celou rodinu, zatímco Táborská setkání trvají jen jeden víkend,“ dodává Bánský. Je přesvědčen, že v miliardovém rozpočtu Tábora by se na soutěž mohlo najít milionů víc než dosud.

„V první řadě je třeba vyrovnat dluhy a ve druhé si uvědomit, že hrát lze jen takovou soutěž, na kterou budou peníze,“ vzkazuje starosta Jiří Fišer. Pozitivně se nedívá ani na vstup města do vlastnických struktur klubu. Oficiálně se ale radní peticí budou zabývat až za týden.
Ztráta HC Tábor se předpokládá až do 15 milionů. S generálním sponzorem, který by ji na sebe vzal, si stále neplácli. „Děláme v tom další kroky a opatření, ale ještě týden o tom informovat podrobněji nebudeme. Peníze sehnat musíme, bez nich hrát nemůžeme,“ říká prokurista klubu Karel Klečacký.

Táborští Kohouti v první lize uhráli 14. místo.