VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zabetonují Jordán! Vybudují vodopád! Kdo? Vodáci 777

Tábor - Silvestrovsky : Lidé mezi námi

31.12.2010 7
SDÍLEJ:

Šedá eminence táborské politiky. Jaroslav D. Ptáček se duchovně soustřeďuje na vítězství v příštích místních volbách.Foto: Josef Musil

Těsně před komunálními volbami v Táboře roku 2010 se objevila na internetu zpráva: „Před několika dny vznikla na naší politické scéně mladá, svěží a zatím neokoukaná politická strana. Nikdo nečekal, že by mohla mít nějaké šance ve volbách. Teď se karta obrátila. Podle výzkumu agentury Hlen to vypadá, že Česká strana vodácká vezme radnici v Táboře útokem a obsadí většinu křesel v městském zastupitelstvu. Agentura Hlen se zeptala deseti respondentů na otázku: Kdo vyhraje volby v Táboře? Dvanáct z deseti odpovědělo, že zcela jednoznačně Česká strana vodácká. Více na www.777.er.cz.“
Představitelé smyšlené strany si dali volební číslo 777 a ve své prezentaci na internetu hlásali, že chtějí vybetonovat Jordán, postavit ještě jeden most přes nádraží, každý týden pořádat festival Táborská selhání, přetnout botanickou zahradu silnicí, aby se Tábor pyšnil dvěma botanickými zahradami a tak dále. Jejich program byl jasně recesistický a parodoval půtky místní politické scény. Odkazy na stránky táborských vodáků se šířily po sociální síti Facebook.
K rozhovoru jsme oslovili Jaroslava D. Ptáčka z Tábora, který se nyní staví do role tiskového mluvčího strany, ačkoli na kandidátní listině o sobě uvedl, že je ponocným.

Jakou máte v České straně vodácké funkci? Jste její předseda?
Ne. Předsedu nemáme, u nás se tato funkce jmenuje kandidát na post starosty města. Svěřil jsem ji jednomu členovi, který o tom ještě neví. Ve straně o všem rozhoduji já. Oficiálně vystupuji jako tiskový mluvčí. Ostatní členové strany žádnými pravomocemi nevládnou, a proto jsou si rovni.

Co kdyby ale váš člověk teoreticky získal křeslo starosty města?
Pak by v té funkci prostě byl a dělal jen to, co mu určím. Já jsem na tuto pozici delegoval jednoho našeho naprosto flegmatického muže bez jakýchkoliv osobních ambicí. Samozřejmě si nepřeje být jmenován. Prozradím pouze, že je masochista.

Jakže?!
Ano, slyšel jste dobře. Do své strany přijímám jen lidi s masochistickými sklony. Tato orientace je pro ně při veřejných akcích velmi prospěšná, když se proti nim obrátí rozzuřený dav.

Pane Ptáčku, skutečně před volbami někdo uvěřil, že vaše Česká strana vodácká existuje?
Nejméně jeden člověk určitě. Přes Facebook mi napsal, co si vůbec o sobě myslím, když chci v Táboře vypustit vodní nádrž Jordán, zasypat ji a postavit na jejím místě obří placené parkoviště. Prý nechápe, jací blbci nás budou volit. Já také nechápu, jací blbci by volili stranu, která má takové věci v programu. Ale na rozdíl od toho rozčileného člověka vím, že je to mystifikace, a proto se bavím. Vždyť se našli dokonce lidé, kteří se k naší mystifikaci připojili a rozvíjeli ji. Přišel mi třeba e-mail se smajlíky a textem: „Vaši stranu někdo bojkotuje. Už mi přišly volební lístky, ale Česká strana vodácká tam není. Že by se současné vedení města bálo politické konkurence?“ I táborská aktivistka Eva Clarová nám s úsměvem napsala: „Tak to mne teda pobavilo, už abyste tam byli.“

Rozeberme některé body vašeho programu. Vybetonovat Jordán. Proč?
Je ve středu města, špinavý, zapáchá, a už mnoho let se vedou spory, zda ho bagrovat, nebo ne. Zároveň se město potýká s nedostatkem parkovacích míst. A také potřebuje peníze na své reprezentační akce. Vybetonování vodní nádrže všechno vyřeší. Vznikne obří městské parkoviště. Už samo vypouštění Jordána bude ojedinělým zážitkem, protože všichni budou vědět, že nikdy nebude napuštěn. Plochý betonový krunýř získá Jordán přímo ve výši současné hladiny a možná ještě výš, aby na něj mohla auta dobře najíždět.

To ho ale předtím budete muset něčím zavézt…
No jasně! A také uděláme vstřícný krok vůči obyvatelům blízké Plané nad Lužnicí. K nim Táborští chtěli vyvážet vybagrované bahno a Plánským se to pochopitelně nelíbilo. Bylo by džentlmenské, aby se Tábor za takové nehezké jednání revanšoval. Po vypuštění Jordána naše strana Planou vyzve: „Vyvezte si do Tábora veškerý svůj nepořádek! Vozte hlavně nebezpečné odpady, vždyť to pak zabetonujeme!“ Kromě Plané vyzveme i jadernou elektrárnu v Temelíně, aby k nám odtud navezli radioaktivní odpad. Alespoň si oddechnou obce, kde měla být zřízena úložiště. A půjdeme ještě dál. Nezapomeneme na naše partnerská zahraniční města. Vzkážeme do Kostnice, Dole, Orindy, Welsu i Škofja Loky: „Navezte k nám i vy svůj odpad!“ Tak má vypadat sousedská výpomoc. Doufám, že nám někdo do Jordána vhodí i starý vlak, aby se dodatečně naplnila ta nesmyslná městská legenda, že za druhé světové války do Jordána při bombardování vlak spadl.

Vzniknou tím i pracovní příležitosti?
Těch bude! Vždyť Jordán se na čas promění v rozlehlý sběrný dvůr. Takový projekt potřebuje mnoho dobře placených zaměstnanců. Nejméně po dobu zavážení vymýtíme v Táboře nezaměstnanost. Na výplaty si vezmeme úvěr, který pak uhradíme z výnosu budoucího parkoviště. Další pracovní místa vzniknou při samotném betonování a pak při provozu parkoviště.

Do Jordána ale přitéká Košínský potok. Co s ním provedete?
Z politického hlediska je teď pro nás Košínský potok zanedbatelný problém. Až zvítězíme v příštích volbách, vypíšeme soutěž na řešení této záležitosti. Osobně si představuji, že potok poteče potrubím, možná by byly působivé nadzemní skruže z průsvitné hmoty, ale na tohle se mě opravdu neptejte, to už vyřeší nějaká firma, která vyhraje výběrové řízení.

Já si ani nedokážu představit další váš záměr, a sice vytvořit umělý vodopád na Lužnici poblíž restaurace Harrachovka…
Podívejte se na vizualizaci na našich webových stránkách. O technické provedení se postarají odborníci. Prostě se vybagruje do Lužnice hluboká jáma, aby proud měl pořádný přepad, využije se nerovností říčního koryta —  ale proč se já jako politik mám tímhle zabývat? Ptejte se na něco normálního, ne?

Předpokládáte, že vodopád zvýší turistický ruch?
Jistě! Proto na břehu Lužnice zbudujeme dálnici, aby turisté mohli pohodlně k atrakci přijet. Dálnice bude začínat v Táboře u Švehlova mostu, kde budou turisté platit mýtné. Před vodopádem budeme pochopitelně vybírat vstupné. Zároveň od věže nedalekého kostela v Klokotech necháme postavit lanovku až k vodopádu. V případě, že by některý duchovní chtěl ve vodopádu konat křty svých oveček, bude za tuto činnost samozřejmě také platit, ale umožníme kolektivní slevy.

Co byste nejprve učinil, kdyby se vámi určený člověk dostal na táborskou radnici?
Zasazoval bych se skutečně tvrdě, ale skutečně tvrdě o to, aby byl zrušen festival Táborská setkání, který zcela otevřeně propaguje hnutí směřující k potlačování lidských práv a svobod.

Tím myslíte husitství?
Nevyslovujte to slovo! V době, kdy se vede celosvětová válka proti terorismu, je nemyslitelné, aby se po městě producírovali lidé převlečení za stoupence Husova učení. Je to výsměch všem slušným občanům naší země. V Táboře se totiž už léta šíří hnusná infekce. Zatím ji nikdo nediagnostikoval a já ji nazývám husitofilie. Lidé se převlékají za husitské teroristy, dokonce předvádějí jejich zákeřné bojůvky a vodí po městě koně, kteří svými výkaly znečišťují dlažbu. V takových chvílích já dostávám husitofóbii, jenomže proti ní dosud neexistují léky.

Teď vážně. Proč jste stranu založil?
Pozor, já mluvím vážně od chvíle, kdy jsem se zmínil o husitech. Fiktivní Českou stranu vodáckou jsem vlastně nezaložil já, ale můj kamarád Ondřej Kalivoda. Z recese vyrobil volební plakát. Byl na něm vyobrazen s niagarskými vodopády a pod tím nápis: „Více příležitostí pro vodáky!“ Zavolal jsem mu, jestli bych si směl jeho plakát umístit na stránku internetového Magazínu Táborsko sobě, který vydávám. On souhlasil. Když na plakát někdo klikl, dostal se do rubriky Vtipy.

Kdy jste začal stranu ideologicky budovat?
Před regionálními volbami 2010 v Táboře. Ze všech těch žabomyších válek zdejších politických stran mě už bolela hlava. Rozhodl jsem se, že si z toho udělám legraci. Za jedno odpoledne jsem vytvořil webové stránky neexistující strany a napsal jsem článek o tom, že tato strana bere radnici v Táboře útokem. Podařilo se mi propašovat odkaz na tento článek na server Top-články. Slovo propašovat nechť je bráno s nadsázkou, protože na tento server si může umístit odkaz na článek každý. Takový článek se ale většinou nedostane na titulní stranu kvůli nedostatku hlasů. Domluvil jsem se tedy s kamarády a ti klikali a klikali. Tím se článek udržel na titulní straně několik dnů. Nepozorné čtenáře zmátl, a dokonce i jistá seriozní internetová stránka se zmínila jednou větou, že na táborskou radnici míří Česká strana vodácká. Odkazy na webové stránky vodáků pak převzaly i další servery, které monitorovaly vše, co se o regionálních volbách psalo na internetu. Na internetu spousta novinářů navzájem od sebe opisuje a pak se mohou skvěle šířit i takové hlouposti, jako že v Táboře na Lužnici vyroste největší vodopád v Evropě.

Udělal jste nějakou mystifikaci i předtím?
V roce 2007. Jelikož vím, jak se na internetu krade, řekl jsem si, že s tím něco provedu a případného zloděje napálím. V jednom svém internetovém článku jsem vytvořil historickou povídačku, o které jsem tvrdil, že je to stará legenda. Dlouho se nic nedělo, a nedávno jedno táborské médium, které nebudu jmenovat, tuto mou vymyšlenou legendu použilo ve svém článku. Velice mě to pobavilo. Než po letech odtajním, o kterou legendu se jednalo, možná ji od dotyčného média ukradnou další média a legenda se dál bude šířit. Myslím si, že každý novinář by si měl ověřovat fakta nejméně ze dvou zdrojů.

Chystáte další mystifikace?
Jako publicista se budu zabývat převážně seriozními tématy jako dosud a dále psát o záhadách naší historie, o esoterice, okultních řádech, náboženství a paranormálních jevech, a budu pokračovat ve vydávání svého internetového magazínu. A jelikož jsme s přáteli založili tiskovou agenturu JPP (Jedna paní povídala), budu se ve volném čase věnovat této agentuře, která je parodií na to, jak fungují bulvární média v Česku.

Josef Musil

31.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 000 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený úvazek - 30 hodin., Kontakt: telefonicky, emailem.. Pracoviště: Josef drs - hotel relax, Varšavská, č.p. 2708, 390 05 Tábor 5. Informace: Josef Drs, +420 736 481 979. Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 16 000 Kč Cukráři (kromě šéfcukrářů) cukrář/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: nabízíme zajímavou a rozmanitou práci v mladém perspektivní kolektivu, s možností profesního i osobní rozvoje, měsíční a roční bonusy, zajímavé benefity. požadujeme především zájem o profesi , personální stravování, kontakt tel., e-mailem. Pracoviště: Hotel nautilus, Žižkovo nám., č.p. 20, 390 01 Tábor 1. Informace: Jan Křivánek, +420 736 488 938. Výroba - Výroba Montážní dělník 15 500 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů Operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce:, Obsluha jednoduchých strojů a zařízení., Jednoduché montážní a kontrolní práce., Manipulační práce s drobnými dílci., Balení výrobků., Zájemcům nabízíme práci ve stabilní a dynamicky se rozvíjející společnosti, týden dovolené navíc, pololetní odměny, příplatky nad rámec zákoníku práce, penzijní připojištění, podnikový lékař a zubař v areálu společnosti, dotované závodní stravování, odměny za pracovní výročí, odměny za zlepšovací návrhy, slevu v podnikové prodejně, benefitní systém.. Pracoviště: Brisk tábor a.s., Vožická, č.p. 2068, 390 02 Tábor 2. Informace: Dana Štegerová, +420 731 557 733. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 120 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič sk. B - rozvoz mraženého zboží. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP sk. B, stravné, Kontakt: emailem, telefonicky.. Pracoviště: Cornet cz s.r.o. provozovna, Chýnovská, č.p. 535, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: David Vobořil, +420 737 221 455.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V sobotu se v Jistebnici jel již 19. ročník Jistebnického maratónu horských kol.
15

Jistebnický maraton se vydařil

PŘEDÁVÁNÍ CEN. Zleva starosta Veselí Ladislav Sýkora, druhý v pořadí Martin Korous, absolutní vítěz Ondřej Chudý, člen rady města Vít Rada, třetí Lukáš Studnař, vedoucí infocentra Lenka Horejsková a dlouholetý účastník Karel Schneider.

Populární triatlon slavil pětatřicátiny

Táborská rezerva neuspěla ani doma

Tábor – Fotbalisté táborského „béčka“ přivítali, na stadionu Soukeník, kde hrají svá domácí utkání, Čížovou, která ještě v loňském ročníku působila v ČFL.

Pamětník: Větší strach měli Rusové

České Budějovice – Ve středu 21. srpna 1968 vpadla vojska zemí Varšavské smlouvy na území Československa. Do Českých Budějovic dorazili Rusové až o den později. Pamětník Jiří Šilha, který se vyfotil u ruského tanku před Jihočeským divadlem, vzpomíná: „Čekali jsme je. Rozložili si ležení nad Borkem a v noci, když bylo město prázdný, sem teprve přejeli.“ Podle Jiřího Šilhy z Českých Budějovic, kterému tenkrát bylo 22 let, byli vojáci všude po městě. S kamarádem věděli, že je to průšvih.

Koukala jsem přímo do hlavně, vzpomíná herečka

České Budějovice – Strach, bezmoc, znechucení a snaha vysvětlit těm klukům u zbraní, že jsou tu špatně. Tak vzpomíná na okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 Bibiana Šimonová, tehdy 24letá herečka v angažmá Jihočeského divadla.

Vimperští poslali do škol miliony, opravy už končí

Vimperk – Šestnáct milionů korun je účet, který zaplatí Vimperští za letní opravy v základních školách. Ty jsou ve městě dvě a v obou po celé prázdniny úřadovali dělníci. Celkově za poslední rok poslalo vedení města do škol a školek ve městě přes šestatřicet milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT