Devatenáctileté rodičce, která byla jedinou podezřelou ze smrti novorozence, policie sdělila obvinění z trestného činu vražda novorence matkou. Za to jí nyní hrozí trest odnění svobody až na osm let.

„Žena je stíhána nevazebně a případ už byl v těchto dnech měl mít státní zástupce, který rozhodne o dalším postupu,“ uvedla k případu jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická.

Obvinění padlo až dva týdny po tragédii. Prvorodička byla nejprve několik dnů v péči lékařů a její zdravotní stav nedovoloval, aby jí policisté mohli z trestné činu obvinit. Určitý čas si žádala také nařízená pitva dítěte. Ta jasně prokázala, že miminko po narození žilo.

Dívka, která podle neověřených informací vychodila zvláštní školu, podle zjištění policie i tvrzení okolí těhotenství skrývala a popírala. Porodila tajně na návštěvě u rodičů svého přítele a dítěte se hned po porodu zbavila. Policisté ho našli bez známek života pod oknem na zahradě bytového domu.
Kromě spekulací, jak mohla žena čin provést, se mluví i tom, že její čtrnáctiletý přítel by měl být i otcem dítěte. K tomu se ovšem policie nevyjádřila. „Otcovství vůbec nevyšetřujeme. Informace, že se jedná o nezletilého, je pouze spekulací,“ uvedla Holická.

Smrt novorozence byla už šestou vraždou na jihu Čech za letošní rok. Minulý týden poslal okresní soud do vězení na 18 let Ukrajince, který zavraždil v táborském nonstopu vietnamskou barmanku.