Masopustní veselí zasáhlo Táborsko.

Už v 9 hodin si masky daly dostaveníčko ve Skopytcích. V průvodu nechyběli indiáni se svou indiánskou ohnivou vodou.
Ani reklamní dodatek „s námi do věčných lovišť“ mnohé přihlížející neodradil a ohnivou vodu pozřeli. S nabízenou zelenou si pod dohledem místostarosty Jiřího Makovce, který se oblékl zapříslušníka SNB, poradil i Libor Nedorost ze Sezimova Ústí. Mohl si to dovolit, za volant totiž na zpáteční cestu usedla manželka Zdena. Oba,včetně syna Filípka, se přijeli na maškarní průvod podívat na pozvání svého kamaráda, místostarosty a po dobu průvodu nemilosrdného policajta. Neměl slitování s nikým. Kasíroval všechny kolem. Pokutě neunikla ani Květa Hoffmanová s dcerou Lenkou. A čeho že se dopustily?

“Tady na vesnici je hromada přestupků. Fotily na veřejnosti bez dovolení,“ vysvětlil příslušník SNB. Pokutu dostali nejen fotografující. Vždy se našlo něco, co bylo trestné. A kdo nedostal pokutu, do kasičky přispěl dobrovolně.

Do kasiček se vybíralo i v Želči, kam jako každoročně zavítalo Maškarní sdružení Třebiště, Rybovy Lhoty a Skalice. 39. maškarní průvod vyrazil po okolních vsích pod heslem "I maškary mají talent…"

Stovky lidí si nenechaly ujít podívanou v podobě scének, které si členové sdružení připravili.
„ Když vyjde čas, jezdíme na jejich průvod každý rok. Pobavíme se a domů si přivezeme nějakou dobrotu. Dobře vaří,“ smála se s cmundou v ruce Jana Vítková z Tábora.
Řezník Krkovička se i s kolegyní měl co ohánět. A o co byl největší zájem? “Největší chuť je na tlačenku. Je libová a dobrá. Ale lidi kupují všechno. Jitrničky, jelítka. Vše poctivé, domácí, nic šizeného. Jelítka a jitrničky už bohužel došly, nafasujeme zase ve Skalici. Tam bude všeho zase dost,“ zval řezník kupující.

Hladem netrpěli ani ve Slapech u Tábora.

I tady bylo o maškarním průvodu, který pořádali místní dobrovolní hasiči, přichystáno pojízdné občerstvení. I tady přálo počasí.
„Nepamatuji si, že bychom snad někdy měli ošklivo. Byť ještě před pár dny nebyla předpověď ideální,“ zmínila původní obavy Jana Hubáčková. Stejně jako ostatní členové zastupitelstva byla ustrojena od hlavy až po paty do bílého slušivého oblečku deratizačního týmu.

Pro všechny přítomné si překvapení přichystali „náctiletí.“ Pomalý příjezd limuzíny dával tušit hvězdu. Rozbalený červený koberec ke dveřím auta napětí ještě zvýšil. Z auta vystoupil…Michael Jackson. Vzápětí byl v obležení reportérů, fotografů i filmových štábů.
"Loni šli za hippies. Byli skvělí a překvapili i tentokrát,“ ocenila omladinu ze Slap Hubáčková. V přestrojení za Bílou paní přijela na koni Mollyna i osmiletá Lucka Kupková ze Slap. Ještě několik organizačních pokynů a maškarní průvod s živou muziku na voze za traktorem se vydal na svou trasu po Slapech.