Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za část kasáren chce stát 19,5 milionu

Tábor - Do 29. srpna se mohou zájemci hlásit o státní část bývalých kasáren Jana Žižky. Minimální cena je stanovena na 19,5 milionu.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Stát prodává svou část táborských kasáren.Foto: Deník/Alena Šatrová

Tedy o 2,5 méně než při prvním pokusu. Zájem o tuto nemovitost má i Tábor, ovšem za předpokladu bezúplatného převodu, o němž už roky jedná. Šanci dostane, pokud se ani tentokrát kupce nepodaří najít. Toho hledá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Táboře.

"Když se nepřihlásí žádný zájemce, bude záležet na dalším rozhodnutí, jak dál pokračovat. Obecně platí, že se vyhlašuje druhé kolo, v němž existuje možnost snížení kupní ceny. O kolik a zda skutečně, teď není možné říct," uvedla za táborské pracoviště ÚZSVM Pavlína Kroneislová.

Úřad dnes vyhlásil výběrové řízení, v němž se zájemci mohou ucházet o majetek, který úřad letos převzal od Okresního soudu v Táboře. Jde o šest pozemků a pět budov, z nichž dvě jsou třípodlažní s jedním podzemním podlažím a půdou. Do balíku patří také vrátnice, domek strážce vozového parku a dvě řadové garáže. Mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka netají, že jde o vybydlené objekty.

"Majetek byl dlouhodobě neužívaný, je značně zdevastovaný, ve špatném technickém stavu, nevyklizený a nezabezpečený proti vniknutí nepovolaných osob. Plocha mezi budovami je porostlá travinami, náletem a vzrostlými neudržovanými listnatými a jehličnatými stromy. Po převzetí majetku začali zaměstnanci ÚZSVM vlastními silami uvedený majetek zabezpečovat," uvedl.

V době, kdy reality patřily ministerstvu spravedlnosti, které zda uvažovalo s okresním soudem, se staly útokem zlodějů. Škodu po sobě v roce 2010 nechal ve výši 400 tisíc. Odnesl především radiátory, trubky, baterie a čerpadla.

Jakmile bylo jasné, že z okresního soudu sejde, zajímal se o budovy Tábor. Zastupitelé souhlasili, aby vedení města přistoupilo na podmínky státu, a sice, že v místě musí vzniknout veřejný, nikoli komerční, prostor. Z omezených možností padla volba na demolici a založení nového parku, s čím souhlasili i občané. Do hry ale vstoupilo ministerstvo financí, které se domnívalo, že se spravedlnost málo snažila najít kupce a rozhodl, že kasárna musejí jít znovu na trh. Z prvního prodeje za 22 milionů v roce 2013 nic nebylo. Sice se zajímali dva investoři, ale nabídli příliš málo.

Letos se prodeje místo spravedlnosti ujal ÚZSVM. Soukromý investor má podstatně širší pole působnosti, než Tábor při bezúplatném převodu. Stát by tu mohly další byty, jejichž výstavba se ve Dvorcích po prvním objektu zastavila a město se s investorem po finančním vyrovnáním rozešlo.

Autor: Alena Šatrová

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Největší volební okrsek v Táboře? Stravenky místo bábovky a kupa odpově

Ilustrační foto.

Kam o víkendu zajít do kina

Na co zajít v sobotu do kina

Táborsko - Přinášíme přehled sobotního programu kin.

Nové Sněmovně připijí v Plané pivem

Táborsko - Až se v sobotu ve 14 hodin zavřou volební místnosti, pro členy komisí začne nejodpovědnější část jejich práce.

Právě jsme se narodili

Táborsko - Díky vstřícnosti táborské porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Táborska.   

Starosta odvolil mezi prvními. Na koloběžce

Tábor - Sedm minut po otevření volební místnosti dorazil před budovu základky na náměstí Mikuláše z Husi starosta Jiří Fišer. Jak jinak, než na koloběžce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení