Bechyně - Chtěli se na Bechyni přiživit a dostat zaplaceno za parkovací automaty hned dvakrát? Vývoj kauzy zničených strojů, do nichž na začátku roku kdosi nalil žíravinu, tomu naznačuje. Policejní vyšetřování dospělo až do liberecké firmy GSM City. Ta Bechyni automaty na náměstí dodala.

Jenže tím kdosi, kdo automaty zničil, byl pracovník této firmy. Informaci nám potvrdil jednatel společnosti Zdeněk Chmelík. „Ano, pracoval u nás, ale už nepracuje. Jinak se nebudu k věci vyjadřovat,“ odpověděl na náš dotaz Chmelík.
Chmelík ale zároveň ještě potvrdil, že se opět hlásí do výběrového řízení, ve kterém Bechyně znovu hledá dodavatele parkovacích automatů.

Jak řekl starosta města Jaroslav Matějka, zatím nemají široký výběr.
„Prozatím se hlásí jediný zájemce, a to firma z Liberce, od které jsme měli původní automaty. Nabídky ale přijímáme až do devátého dubna,“ říká starosta. Doufá tak, že se najde i jiný dodavatel než firma GSM City, která si v Bechyni pošramotila jméno.
Způsob zničení automatů policisty utvrdil, že pachatelem nemůže být nikdo jiný, než člověk, který fungování stroje velmi dobře zná. V Liberci se k činu pod tíhou důkazů doznali dva muži. Jeden z nich je právě tím dnes již bývalým pracovníkem firmy GSM City.

Motiv jejich činu zatím není jasný. Mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek uvedl, že všechny skutečnosti související s motivem dál prověřují. „Proto se k motivu nyní nebudeme blíže vyjadřovat,“ dodal Doubek.
Pachatelé v lednu Bechyni způsobili škodu téměř čtyři sta tisíc korun.