Táborská radnice se rozhodla odstranit stopu socialistické doby z dalšího prostoru. Po kanceláři starosty jde na řadu obřadní síň, již využívají nejen snoubenci, ale také se tu vítají noví občánci nebo předávají různá ocenění.

Interiér má z doby počátků 80. let, a proto spousty snoubenců si pro svůj obřad volí zajímavější prostory. Například gotický sál Staré radnice nebo kostel svatého Jakuba a Filipa. Nezřídka se pak svatby odehrávají i pod širým nebem.

Starosta Jiří Fišer ale říká, že charakter síně z tužky architekta Rudolfa Kristina, zcela neodstraní.

„Síň má určitý styl a ten zachováme, ale vybavení je již dost omšelé,“ zdůvodňuje investici.

Tento stůl a židle vymění modernější nábytek.
Jako první starosta chce Jiří Fišer zatočit se 70. lety ve své kanceláři

Radní se shodli, že architekta, který nový interiér navrhne, najdou cestou poptávky. Oslovit chtějí alespoň sedm ateliérů, přičemž pět jich má být z Tábora. Do jaké míry se prostor změní, bude záležet na penězích.

„Zatím máme nabídku kolem jednoho milionu,“ naznačil starosta Fišer, v jakých relacích by se mohla přeměna pohybovat.

Pro frekventovaný a cenný prostor obřadní síně si představují obnovu nebo alespoň renovaci nábytku, nový koberec, vkusné zakrytí radiátorů a modernější osvětlení místnosti.

Táborský architekt, okresní konzervátor a šéf projekce tehdejšího Jihočeského podniku pro údržbu památek Tábor Rudolf Kristian st., jenž je autorem současné podoby síně, se v Táboře podepsal i na dalších opravách historických objektů. Jak pro Táborský deník uvedl městský architekt Miloš Roháček, jeho rukopis nese například Ctiborův dům, některé domy na náměstí Mikuláše z Husi a také radnice s číslem popisným 2, kde sídlí starosta.

V pondělí se konal den otevřených dveří do kancelář starosty Tábora.
Starosta představil novou kancelář