Nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody

Tábor – Rozhodnutí soudu se rozhodl nerespektovat muž středního věku z Táborska. Přestože rozsudek z března tohoto roku nabyl právní moci, dotyčný si výzvu řádně převzal a jeho výkonu trestu nebránily žádné vážné okolnosti, do vězení nenastoupil. V závěru minulého týdne jej táborští policisté vypátrali, zajistili a pod policejní eskortou dodali do českobudějovické věznice.
Svým jednáním se tak dopustil dalšího trestného činu, a to přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Opět jej tak čeká další soud. Trestní zákoník na takovéto jednání pamatuje trestem odnětí svobody až na tři léta.
Nerespektovat rozhodnutí soudu se zkrátka nevyplácí.

Krádež zemědělské techniky

Chýnov - Sezimovoústečtí policisté šetří případ krádeže v areálu jednoho ze zemědělských družstev na Chýnovsku. V blíže neurčené době uplynulého měsíce někdo ze zde zaparkovaného lisu na balíky značky John Deere, typu JD – 854, demontoval a následně odcizil kopírovací rameno terénu s kolem a rovněž náhradní balící síť na balíky s označením Agri Master. Poškozené družstvo odhadlo svou škodu na částku 29 tisíc korun.
Žádáme tímto každého, kdo by mohl k tomuto skutku, zejména pak k výskytu či podezřelé nabídce prodeje uvedených součástek této zemědělské techniky poskytnout jakékoliv důvodné poznatky, aby je předal policistům na jejich služebně v budově Územního odboru PČR na Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře, telefonním čísle 974 238 730, případně cestou linky číslo 158.

Zloději čokolády chyceni při činu

Tábor –  Zloději čokolády mohou být i muži „dospělého" věku. Krátce před šestou hodinou večerní pondělí dne 13. července se o tom přesvědčila ochranka jednoho ze supermarketů na táborském Sídlišti nad Lužnicí. Muži ve věku 31 a 22 let si z prodejny hodlali odnést čokolády za téměř 1 300 korun. Mladší z nich je vložil do batohu, který nesl starší z mužů na zádech, a bez placení prošli pokladnami. Zde však byli zadrženi bezpečnostní službou, která oba zloděje následně předala policistům táborského obvodního oddělení.
Jak policejní šetření prokázalo, mladší z nich se nezákonného jednání nedopustil poprvé a byl za obdobný skutek v posledních třech letech již odsouzen nebo potrestán. Jeho porušení zákona tak bylo kvalifikováno jako trestný čin, konkrétně přečin krádeže. O jeho potrestání bude rozhodovat soud. Starší z nich, v posledních třech letech za obdobný skutek netrestaný, bude „protentokrát" vyřešen v rámci přestupkového řízení.

Pil, řídil, havaroval

Tábor - Klenovice - Táborští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení proti dalšímu z řidičů, který usedl za volant pod vlivem alkoholu a ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení automobilu havaroval. Tentokrát se jednalo o muže (37), který krátce před půlnocí z 1. na 2. července projížděl po hlavním silničním tahu I/3 obcí Klenovice. Jízda ostatních řidičů se mu zdála být pomalá a tak se rozhodl předjíždět. Odbočovací pruhy v křižovatce ještě přejel, vyvýšený ostrůvek v prostoru přechodu pro chodce však přejet nedokázal. Škoda na dopravním značení, včetně na jeho vozu tovární značky Ford, byla odhadnuta na celkovou částku 40 tisíc korun. Daleko horší pro řidiče však byla zjištěná hladina alkoholu v jeho organizmu. Ta činila bezmála dvě promile.

Výzva svědkům dopravní nehody

Tábor - Dálniční policisté z Chotovin od pondělního poledne vyšetřují dopravní nehodu na dálnici D3. V době od 13:00 hod. dne 10. července do 12:00 hod. dne 13. července, na kilometrovníku 74,5 mezi obcemi Stoklasná Lhota a Tábor, dosud neznámý řidič nezjištěného motorového vozidla narazil do kovových svodidel a poté z místa ujel. Případ vyšetřuje prap. Stanislav Kosík, který přivítá vaše svědectví na Dálničním oddělení Chotoviny, Táborská 206, telefon 974 238 712 nebo přímo na linku tísňového volání 158.

Policie hledá svědky

Tábor – Policie se obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc a spolupráci při šetření dopravní události, ke které došlo 16. července  v době mezi jedenáctou hodinou dopolední a půl druhou hodinou odpolední na parkovišti mezi OD Albert a Baumax na Soběslavské ulici v Táboře. S největší pravděpodobností jízdou neznámého vozidla došlo k poškození zde zaparkovaného osobního automobilu Hyundai ix 20, modré barvy. Neznámý řidič však událost neřešil, neoznámil a z místa střetu odjel.

Prosíme tímto každého, kdo by k uvedenému skutku mohl policistům poskytnout jakékoliv další informace, ať již k přesnějšímu určení času události, neznámému vozidlu či totožnosti jeho řidiče, aby své poznatky předal táborským dopravním policistům na jejich služebně v budově Územního odboru PČR na Soběslavské ulici č. 2763 v Táboře, telefonním čísle 974 238 250, případně lince číslo 158.