Další kamion bez paliva

Tábor – Policie pátrá po zloději, který v době uplynulého víkendu vnikl do areálu jedné z firem na severním okraji města Tábora. Z nádrží zde zaparkovaného nákladního auta odcizil na 150 litrů motorové nafty. Majiteli tím způsobil škodu ve výši odhadem 4 800 korun.

Nejedná se o ojedinělý případ. Zloději se zaměřují nejen na odstavené nákladní automobily, ale rovněž tak na zemědělskou či stavební techniku. Majitelé čehokoliv, z čeho lze motorovou naftu odcizit, by tak zabezpečení svého majetku měli věnovat odpovídající pozornost. Jakékoliv poznatky k podezřelým osobám, které by se uvedeného jednání mohly důvodně dopouštět, sdělte prosím policistům je jejich služebnách či prostřednictvím policejní linky číslo 158. 

Krádež včelstev

 Turovec – Policisté na Táborsku šetří další z případů okradeného včelaře. Zloděj, který zřejmě problematice chovu včel rozuměl, zaútočil v době před 21. červnem v obci Turovec. Tentokrát si vyhlédl a odcizil dva menší úly, které se používají k odchovu včelích matek. Zda je použil pro svou vlastní potřebu, či uvedená nová včelstva prodá, je předmětem dalšího šetření místně příslušných policistů OOP Sezimova Ústí.

Nejedná se o ojedinělý případ, a to nejen na Táborsku, kdy včelaři přichází o svá včelstva a v podstatě i o svou produkci medu. Opětovně proto na uvedenou problematiku upozorňujeme a nabádáme včelaře k přiměřenému zabezpečení svého majetku, například instalací detekčních čidel či fotopastí.