Rozbité okno a proražená nádrž
Tábor (13. květen)
Policisté prošetřují další dva případy poškozených vozidel. K prvnímu došlo dle oznamovatele v době uplynulého prodlouženého víkendu v objektu jedné z firem na Vožické ulici. Pachatel poškodil sklo u zadních dveří zaparkovaného vozu. Hmotná škoda byla odhadnuta na bezmála 12 tisíc korun.

Ke druhému skutku došlo s největší pravděpodobností v nočních hodinách z 11. na 12. května. Neznámý pachatel poškodil osobního auto, zaparkované v ulici U Trati. Ostrým předmětem prorazil palivovou nádrž, ze které tak vyteklo asi 20 litrů benzinu.
Policie upozorňuje, že pachatelé se dopouští nejen přestupkového jednání proti majetku, ale i trestných činů poškození cizí věci, kde je čeká soud a mimo jiné až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku.¨

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Tábor (14. května) 
Ve spolupráci s policisty soběslavského obvodního oddělení vypátrali minulou středu v odpoledních hodinách táborští kriminalisté v centru  Soběslavi hledaného muže (40). Ten nerespektoval rozhodnutí Okresního soudu Tábor k jeho nástupu do výkonu trestu odnětí svobody do věznice v Českých Budějovicích a přestože výzvu převzal již v závěru minulého měsíce a jeho nástupu nebránily žádné závažné důvody, do věznice nenastoupil.

Tímto jednáním se dopustil dalšího trestného činu, a to přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na dobu až tří let. To výkonu trestu jej tak doprovodila policejní eskorta. Muže čeká další soud a tím i další trest. 

Jen za dopoledne 6 dopravních nehod
Tábor (14. května)
Čtvrteční dopoledne bylo ve znamení dopravních nehod.
Před šestou hodinou ranní se na hlavním silničním tahu I/19 u Všechova, a to v prostoru křižovatky na Jistebnici, střetla dvě osobní auta. Jedna z osob utrpěla lehké poranění a byla proto na následné pozorování převezena do nedaleké táborské nemocnice. Chvíli na to se nedaleko od této nehody, přímo v obci Všechov, střetla další dvě vozidla. Hned po vyřešení těchto střetů přejížděli dopravní policisté na hlavní silniční tah I/3, do Plané nad Lužnicí ke kolizi autobusu a osobního auta a následně pak k Soběslavi, kde osobní vozidlo narazilo do stromu. Dále na policisty čekali řidiči dvou poškozených zaparkovaných vozidel v táborských ulicích Na Parkánech a Husinecké. Poslední nehodou byl v podvečerních hodinách střet dvou osobních aut na kruhovém objezdu v Zavadilské ulici v Táboře.

Zranění utrpěla pouze jedna výše zmíněná osoba u první z nehod, další události se pak již naštěstí obešly bez újmy na životě či zdraví. Souhrnná hmotná škoda všech kolizí se však vyšplhala téměř na půl milionu korun. Příčinami byla nepozornost řidičů, zejména pak nedání přednosti v jízdě. Dopravní policisté tak měli opravdu náročný den.

Nechtěl nocleh, ale peníze
Tábor (15. května) 
V noci z 15. na 16. května navštívil nezvaný zákazník hostel na Školním náměstí v Táboře. Nešlo mu ale o nocleh. Po násilném vniknutí do objektu se dostal do kanceláře, kde odcizil příruční plechovou pokladnu se zde zanechanou provozní finanční hotovostí. Poškozením zařízení a vlastní krádeží způsobil škodu ve výši pět a půl tisíce korun. Po zloději pátrají policisté místního obvodního oddělení.

V provozovnách zanechávaná finanční hotovost je častým cílem zájmu zlodějů. 

Vzal křovinořez a rybářskou výbavu
Tábor (18. května)
Policisté pátrají po zloději, který se v době uplynulého týdne vloupal do rekreačního chaty ve Slapsku na Mladovožicku. Po násilném překonání plotu vnikl do technických prostor chaty, kde odcizil křovinořez a plastovou bednu s rybářským vybavením. Majiteli způsobil škodu ve výši bezmála šesti tisíc korun.

Po zloději i odcizených předmětech pátrají policisté místně příslušného Obvodního oddělení Mladá Vožice. Jakékoliv poznatky k možnému výskytu podezřelých osob, které by se v místních rekreačních oblastech mohly takovýchto skutků dopouštět, přivítají na své služebně či telefonním čísle 974 238 720.