Nález munice

Tábor – Nález munice zaznamenali policisté místního obvodního oddělení o uplynulém víkendu. Krátce po půlnoci ze soboty na neděli si občan, procházející Leskovickou ulicí, všiml na chodníku před jedním z domů zde volně pohozených nábojů. Svůj nález okamžitě ohlásil policii. Jednalo se o celkem 15 kusů již starých, zkorodovaných nábojů ráže 9 mm Para. Policisté nález zajistili. Za jakých okolností se uvedené náboje na chodníku ocitly, je nyní předmětem jejich dalšího šetření.

Případné poznatky k uvedené skutečnosti přivítají policisté na své služebně v Divadelní ulici či telefonní lince 974 238 700.

Krádež v kempu

Soběslav – Obdobně jako nedávno na Táborsku, šetří případ okradených spících rekreantů i policisté na Soběslavsku. V noci z pátku na sobotu uplynulého víkendu, respektive od půl druhé hodiny po půlnoci do sedmé hodiny sobotního rána, neuzamkli rekreanti v jednom z místních kempů svou chatku. Přestože uvnitř spali, do chatky vnikl zloděj a odcizil dva zde odložené notebooky a nepohrdl ani mobilním telefonem. Způsobená škoda je odhadnuta na souhrnnou částku 14 tisíc korun.