Ze slavnostního vyhlášení v Praze přivezl tajemník táborského městského úřadu Lubomír Šrámek ocenění za třetí místo. Převzal je z rukou předsedy senátu Miloše Vystrčila. Lepší umístění získaly jen Praha 12 a Valašské Klobouky. Na bronzovém místě Tábor skončil už v roce 2018. Po dvou letech se jedná o opětovné umístění na jedné z medailových pozic v kategorii měst v celostátním měřítku.

„Prosadit se v tak velké konkurenci městských webů považuji za velký úspěch. Naše stránky byly upraveny zhruba před čtyřmi lety a ukazuje se, že mají stále vysokou kvalitu, kterou oceňují odborníci i veřejnost,“ uvedl tajemník Lubomír Šrámek.

Organizátorem soutěže je Český zavináč. „Věříme, že pro všechny oceněné bylo převzetí cen a pamětního listu dostatečným oceněním jejich práce a impulsem k dalšímu rozvoji elektronické komunikace s občany,“ uvedli pořadatelé. Soutěže se v letošním roce zúčastnily obce a města z celé ČR, ze všech 14 krajů. Celkově se zapojilo 403 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb a turistických prezentací.