O velkém úspěchu mohou mluvit představitelé města Tábor a tvůrci jejich webových stránek ze společnosti Webhouse. Po prvním místě, které získali v krajské soutěži, následovalo třetí v celorepublikovém kole. Starosta Jiří Fišer vnímá zisk třetího místa jako ocenění snahy města o uživatelskou vstřícnost.

„Rozhodně jsme rádi, že to tak viděla i porota. Naším cílem je poskytovat Táborákům na webu přehledné a aktuální informace,“ upřesnil starosta s dodatkem, že skvělému umístění pomohlo i to, že webové stránky nechalo město nově vytvořit před necelým rokem. „V oblasti počítačových technologií jde pokrok mílovými kroky a zaostat je velmi snadné,“ dodal.Potěšeni se nemusejí cítit pouze představitelé města a tvůrci webu, ale hlavně běžní Táboráci, kteří potřebují na internetu nalézt informace o svém městě. V pondělí totiž padl v Hradci Králové jasný verdikt: web města patří k těm nejlepším v celé republice.

O třetí místo se dělí společně s Boskovicemi, předehnal jej pouze Bruntál a na prvním děleném místě pak Most s Benešovem.

Starosta Jiří Fišer označil ocenění za velkou motivaci do budoucna. „Samozřejmě nás nejvíc potěšilo sdělení poroty, která označila web Tábora za uživatelsky přehledný a návštěvníkům vstřícný. Náš dík patří všem, kteří se na jeho vzniku a provozu podílí,“ uvedl starosta.

Porota dále označila za velkou devízu táborského webu právě jeho „bezbariérovost“. Co tím mínila?

„Pro občana je žádoucí, aby se ke všem potřebným informacím dostal snadno a nebyl zbytečně maten složitostí či nepřehledností stránek,“ upřesnil Jiří Fišer.Do celostátního kola soutěže se Tábor dostal po vítězství v Jihočeském kraji, v celé republice pak uspěl v konkurenci 430 účastníků.

Dvoudenní konferenci v Hradci Králové letos oficiálně zaštítila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr vnitra Lubomír Metnar, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a Asociace krajů ČR. Zúčastnilo se jí přes 2000 hostů.