Nová otevírací doba v obchodním domě Dvořák trvala jen dva dny. Od včerejška je zase zpátky ve starých kolejích. Důvody, které k tomu vedení domu vedly, se nám získat nepodařilo.

„Po tom, co jsem si přečetl, nemám důvod se k věci vyjadřovat a jsem rád, že vaše noviny nekupuji,“ reagoval na náš dotaz a na článek, v němž jsme informovali, že 55 obchodníků s prodloužením doby nesouhlasí, ředitel OD Dvořák Jan Deim.

Obchodníci si však oddychli. V pondělí všichni dostali zprávu: Na základě většinového odmítnutí nové otevírací doby se s platností od 4. 10. mění stávající otevírací doba následovně: po – pa od 8 do 18 hodin, so od 8 do 13 hodin.

„Byly by to jen zbytečné výdaje. Všude se šetří a tady by se plýtvalo jak lidskou silou, tak energiemi. Je to jediné dobré řešení. A jestli k tomu přispěla média, tak je to jen dobře,“ míní vedoucí novinového stánku u vchodu do objektu Alena Chejlavová.

Její názor sdílejí i další. „V sobotu jsme zavřeli v jednu hodinu. Zabezpečili jsme s manželem obchod a šli domů. Stejně bychom novou otevírací dobu nedodržovali. Pro nás by to byly jen náklady navíc,“ říká majitelka obchodu drogerie Iva Voráčková. Také ona se připojila k dalším čtyřiapadesáti obchodníkům, kteří podepsali nesouhlas s rozšířením pracovní doby. Stejně tak Radek Smetana, vedoucí obchodu s elektrem ve druhém patře obchodního domu. „Zjišťoval jsem si, jaká tu byla návštěvnost ve svátek 28. září. V garážích parkovalo jen deset platících zákazníků. Přiznám se, že nám to bylo jedno, my bychom stejně dodržovali původní provozní dobu, je ale dobře, že vedení nejspíš nějak reagovalo na náš nesouhlas,“ sdělil Deníku.
Přesto by někteří zákazníci prodloužení otevírací doby obchodního domu uvítali.

„Mně by se to docela hodilo. Obzvlášť v sobotu odpoledne. Bydlím v centru města a bylo by pro mě výhodnější jít si nakoupit do Dvořáka než se plahočit do Tesca nebo na sídliště. Na druhou stranu vím, že město je o víkendu vylidněné, takže si nejsem jistá, zda by tady byla taková kupní síla, aby se to obchodníkům vyplatilo,“ usuzuje Zdena Soukupová z Tábora.

Vedení obchodního domu strhalo letáky s novou provozní dobou. Na webových stránkách byly však ještě včera odpoledne časy, které měly platit od 1. října. To teď může spotřebitele mást.

„Věřím, že jsou lidé, kteří pracují denně do večera a na nakupování mají víkend, takže by uvítali, aby bylo v sobotu odpoledne otevřeno. Já sama bych však toho nevyužila,“ dodala spotřebitelka Jana Tichá z Tábora.