Jak říká mluvčí radnice Luboš Dvořák, vedení města klade na výběrové řízení velký důraz. „V sázce je rozvoj téměř jedenáctihektarového území bývalých kasáren Jana Žižky na Pražském předměstí. Bez této pracovní pozice nelze dosáhnout progresivního posunu. Cílem je atraktivní plochu blízko zimního stadionu proměnit v nejbližších letech v moderní obytnou čtvrt pro 1400 až 1700 nových obyvatel Tábora," nastiňuje.

Čtvrť Dvorce má v budoucnu nabídnout až 700 bytů ve čtyřech různých typologiích, občanskou vybavenost a veřejné prostory včetně rozšíření stávajícího parku a doplnění prvků modrozelené infrastruktury (zeleň a vodní prvky).

„Hledáme odborníka se stavebním zaměřením, který má zároveň vhled do ekonomiky. Kromě toho, že potřebuje k této práci zkušenosti s řízením projektů stavebního charakteru, musí mít také zkušenosti s tím, jak funguje development,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík. Vítěz výběrového řízení mimo jiné zahájí konzultace se soukromými developery, bytovými družstvy nebo bankami a bude koordinovat přípravy projektů veřejné infrastruktury a dalších investic.

Zájemci o zajímavou a dynamickou pozici na úřadu v rámci Kanceláře architekta města (KAM) se mohou do výběrového řízení hlásit až do 10. srpna 2023 do 10 h. Písemné přihlášky přijímá podatelna Městského úřadu Tábor, Žižkovo náměstí 2/2, 390 01 Tábor. Další podrobné informace podá: MSc. Arch. Kateřina Čechová, vedoucí KAM, tel.: +420 770 106 339, e-mail: katerina.cechova@mutabor.cz. Více najdete ZDE. S vítězem uzavře radnice pracovní poměr na dobu neurčitou s předpokládaným nástupem v září 2023 nebo dle dohody.