Ve středu ráno podle Evy Holubové z budějovické pobočky ČHMÚ vrcholil příliv velmi teplého vzduchu od jihu. "Přes den začne počasí u nás od západu ovlivňovat vlnící se frontální rozhraní," naznačuje blížící se zvrat.

Hrozí přívalový déšť i kroupy

Dopoledne bude na jih Čech od západu přibývat frontální oblačnost. "Na většině území můžeme následně čekat přeháňky a bouřky, ojediněle i velmi silné. V bouřkách se vyskytnou přívalové srážky, a to až 50 mm za krátký čas, kroupy kolem 3 cm a nárazový vítr kolem 75 km/h, lokálně až 90 km/h," naznačuje Eva Holubová a doplňuje, že večer už by měl vítr zase slábnout.

Nejvyšší denní teploty se ve středu budou pohybovat od 27 až do 30 °C a na východě kraje až 32 °C, na horách 24 až 27 °C.

Mlhy nad ránem

V noci na čtvrtek bude většinou oblačno, místy přeháňky, zpočátku i bouřky. K ránu můžeme podle Evy Holubové očekávat i mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 16 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Předpověď na čtvrtek: Oblačno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 26 až 29 °C, na horách 22 až 25 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Na celém území kraje platí od středečních 12 hodin výstraha ČHMÚ na vysoké teploty a od 15 hodin na velmi silné bouřky:

close Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silnými bouřkami na středu 10. července. Oranžová barva znamená vysoký stupeň nebezpečí. info Zdroj: ČHMÚ zoom_in