Dagmar Březinová (75) je všestranná osobnost, kromě kostýmové tvorby a scénografie, se věnovala i psaní, publikovala tři knihy s tématikou životnímu stylu – Sexy v 5 minutách, V každém věku stát za hřích a Nádherná být ženou, které sama ilustrovala. A právě tyto kresby uvidí Jistebničtí včetně děl místního umělce Jana Kunovského (69). Ten má za sebou už více než 100 výstav u nás i v zahraničí, například v Praze, Soulu a Petrohradě. Jeho performance lze obdivovat na Pražském hradě, v Národní galerii i Národním divadle. Jeho životní múzou je také umělkyně, primabalerína Tereza Podařilová.

Výjimečná žena, výtvarnice Dagmar Březinová, která je spjata s více než 650 domácími i zahraničními tituly. Mezi nejznámější patří seriály Sanitka, Hříchy pro pátera Knoxe nebo Bylo nás šest. Její kostýmovou tvorbu lidé vídají dodnes v oblíbených reprízách pořadů a silvestrovských show, mimo jiného spolupracovala s hvězdami jako Helenou Vondráčkovou, Ivetou Bartošovou, Karlem Gottem či Hanou Zagorovou.

Více o malíři Janu Kunovském se lze dočíst na jeho osobních stránkách.

Jan Kunovský přiblížil, že se s Dagmar Březinovou poznali přes divadlo a její knižní tvorbu a letos se stala jeho hlavním hostem. „Je to velice zajímavá dáma a malý zázrak současně, na svůj věk vypadá nádherně. Aktuálně vystavuje například v Tančícím domě kostýmy Heleny Vondráčkové,“ zmínil.

Překvapením pro účastníky vernisáže se stanou dva originální kostýmy. „Skutečně nádherný je ten z Miss World konané v indické Bombaji a druhý velice sexy pochází z pořadu Miss desetiletí,“ prozradil Jan Kunovský s tím, že tyto úžasné šaty předvedou dvě živé modelky.

Na slavnostním zahájení zazpívají slavné melodie ze zmíněných seriálů děti z pěveckého sboru pod vedením Julie Peškové. Výstava bude k vidění každou sobotu a neděli od 9 do 12 hodin až do 21. července. Mimo uvedené dny a návštěvní hodiny si lze domluvit individuální prohlídku na telefonu 775 223 452.