Chystá se na páteční rozloučení v Paláci Žofín, ale chce se podívat také ke katedrále sv. Víta, kde bude v sobotu zádušní mše. „Už mám koupené jízdenky. Pojedu do Prahy autobusem,“ poznamenal Ondřej Untermüller, který je sběratelem autogramů a fotografií slavných. Zda svou sbírku rozšíří na rozloučení se zpěvákem, zatím neví. „Uvidíme, jak to bude probíhat. Někoho možná oslovím, ale přece jen je to pohřeb,“ dodal.

Do Prahy se chystá například i Pavel Barnáš, který na jihu Čech pořádá hudební festival Okolo Třeboně a hraje na violoncello v orchestru Českého rozhlasu. „Velice si ho vážím,“ vyjádřil se kulturní organizátor a muzikant, který s Mistrem vystoupil několikrát na jednom pódiu. „Byl to muž, který k muzice přistupoval s pokorou,“ uvedl.

Na obřad půjde i rocker Petr Kolář, který s Karlem Gottem nazpíval společnou píseň. Houslový virtuos Pavel Šporcl též pocházející z Českých Budějovic kvůli pracovním povinnostem nepřijde. „Mrzí mě to. Byl jsem se ale rozloučit u Bertramky. Zapálil jsem svíčku a položil tam kytičku,“ říká. S Karlem Gottem se potkával často pracovně i nepracovně a zval ho na koncerty.