Podle místostarosty Martina Maredy vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám už pracovníci odboru dopravy provedli kontroly stavu komunikací ve vlastnictví města Tábora a vyhodnotili jejich poškození. „Lokální opravy chystáme na všech komunikacích, kde bylo poškození zjištěno. Uskuteční se na celém území města postupně v pořadí od největšího rozsahu poškození s přihlédnutím k dopravnímu významu komunikací,“ vysvětluje.

První opravy už má město za sebou například v ulicích U Čápova dvora a Minská. „Významnější rozsah poškození jsme zjistili v ulicích Údolní, Havanská, Purkyňova, Kvapilova a Náchodská,“ doplňuje výčet míst Eduard Chalupa z městského úřadu pověřený vedením odboru dopravy.

Osazování opravené Jordánské hráze novými vrbami.
Na břeh Jordánu se po opravě hráze zase vracejí vrby. Prostě ke koloritu patří

Zaměstnanci Technických služeb města Tábora provedou opravy vyjmenovaných silnic průběžně podle svých možností.

Parkoviště u nemocnice se chystá

Deník byl upozorněn také na problémové parkoviště u táborské nemocnice. „Jsou tam výtluky a výmoly hluboké i deset, patnáct centimetrů. Špatně se tam parkuje a někdo by si tam ještě mohl zničit vůz. Mělo by se s tím něco dělat,“ upozorňuje Pavel V.

Nemocnice Tábor, ilustrační foto.
Nemocnice Tábor je schváleným Regionálním onkologickým centrem

Odstavná plocha, která je majetkem Nemocnice Tábor, je skutečně v neutišeném stavu. Podle mluvčí nemocnice Jany Hákové jsou opravy zatím v přípravné fázi. „Úpravy plánujeme, nicméně momentálně realizujeme ještě další projekty. Ohledně parkoviště se uskutečnila debata, nyní jsme ve fázi monitoringu stavu a případného navržení oprav,“ informuje.