Všechny tyto vlastnosti spojovaly osmadvacet dětí z osmi táborských základních škol. Ty se včera setkaly se starostou Jiřím Fišerem, který ocenil jejich výsledky za letošní školní rok.

Ředitelé vybrali nanejvýš pět žáků, kteří se svojí pílí podílí nejen na dobrém jméně školy. V jejich slovech na vrub dětí byla hrdost a nešetřili ani chválou: „Ocenění jsou žáci s vynikajícím prospěchem, spolehliví a cílevědomí. Kdyby takto byly složené všechny třídy, české školství by bylo ráj," zaznělo od ředitele ZŠ Husova Petra Zamrzly.

Mezi školáky, kteří zaplnili obřadní síň městského úřadu byl i Dominik Pavlát ze ZŠ Zborovská. Brusle poprvé obul ve čtyřech letech a v příští sezoně bude působit v barvách chomutovských Pirátů. „Dostat se do Chomutova je náročné. Musím hodně makat. Je tam ale lepší liga i trenéři. Žiju jenom hokejem, a když nemůžu trénovat, protože jsem zrovna nemocný, tak z toho pak nejsem ve své kůži," popisuje třináctiletý brankář.

Čekanickou školu reprezentovala Anna Marie Maršíková a Klára Benešová, obě z páté třídy. „Hraji sportovně volejbal a i bowling. Když nás paní učitelka vybrala, byla jsem hodně překvapená," netají se Anna. Její spolužačka Klára se zase pyšní úspěchy ve folklórních tancích a nebojí se ani keramiky. „Tancuji i s mažoretkami, ale čím bych se chtěla jednou zabývat, nemám rozmyšlené," zmínila se.