Ve středu začíná v Písku Mezinárodní folklorní festival, mezi jehož zahraničními hosty bude například soubor z Tchaj-wanu. Přijedou také Američané z Ka᠆lifornie,  kteří  budou tančit na havajské rytmy. Festival potrvá do neděle.

V běžeckou trať se ve středu promění centrum Strakonic. Uskuteční se zde 18. ročník tradičního běhu městem.   Závodníci   vystartují v 18 hodin z prvního nádvoří hradu a přes lávku, Rennerovy sady, Velké a Palackého náměstí, Ellerovu ulici a most Jana  Palacha  se  vrátí  zpět k hradnímu areálu, kde u letního kina bude cíl závodu.

Čtvrtkem začíná výstava květin v Čimelicích na Písecku, která nabídne kromě rostlin i výstavu obrazů a fotografií, jarmark a kulturní doprovodný program. Výstava končí v neděli.

Událostí číslo jedna tohoto týdne v Táboře bude dokončení rekonstrukce centrální křižovatky na Křižíkově náměstí. Firma má udělat tečku nejpozději ve čtvrtek, kdy si město celé dílo převezme. V tomto týdnu začne také instalace ne vždy kladně přijímané plastiky Brána času, která bude bránou mezi Novým a Starým Městem a místo dostala na zrušeném parkovišti před pobočkou ČSOB banky.

Výročí 750 let od první písemné zmínky oslaví Kamenný Újezd. Několikadenní akce začne již ve čtvrtek besedou kronikáře Romana Lavičky a výstavou dobových fotografií. Hlavní program je ale připraven na sobotu. Návštěvníci se mohou těšit na lidový jarmark, folklorní soubory, vystoupení kouzelníka Radka  Bakaláře, křest knihy o obci i koncert uskupení Dan Nekonečný Revival. Moderuje Tomáš Krejčíř.

Skupina  Rangers – Plavci s Honzou Vančurou a hostem Irenou Budweiserovou zahraje v pátek ve Střelských Hošticích. V místním kempu začne koncert v 18 hodin. Ve 20 hodin si štafetový kolík převezme country skupina Šrumecz. Hrát se bude do půlnoci.

Na konci tohoto týdne čeká vedení prachatické radnice rozhodnutí o tom, zda dostane dotaci na revitalizaci Štěpánčina parku. Ten opravu potřebuje jako sůl. Poslední „hřebíček" mu totiž zasadila nedávná vichřice. Vyvrácený strom položil k zemi také sto let starý altán. Právě dotační peníze rozhodnou také o tom, jak bude jeho replika vypadat.

Město Tábor pro děti také připravuje závěrečnou akci letošních prázdnin, a to tradiční Jordánskou bludičku. V neděli se děti mohou zapojit do lampionového průvodu, který v 19 hodin vychází od zemědělské školy a dovede je na střelnickou zahradu.