Program nazvaný Vítání prváků Jihočeské Univerzity startuje dnes od 19 hod. ohňostrojem v kampusu školy! Po celý týden je připraven kulturní i sportovní program. Jeho podrobnosti najdete na webu www.vitani-prvaku.cz.

Výstava Lesy a příroda kolem nás potrvá až do neděle v pasáži obchodního a zábavního centra Čtyři Dvory
v Českých Budějovicích. Expozice nabízí výkresy dětí 
z uplynulých tří ročníků výtvarné soutěže, kterou pořádají Lesy České republiky, s. p., Jihočeská vědecká knihovna, ZOO Ohrada Hluboká n. Vltavou a Stezka korunami stromů Lipno. V rámci výstavy si lidé mohou vyzkoušet zážitkový chodník a prozkoumat les na vlastní nohy a dozvědět se něco o lesním prostředí.

Slavná jihočeská kapela Nezmaři oslaví ve středu koncertem 35 let trvání. Zahraje písničky od těch nejstarších až po úplné novinky. Uvidíte unikátní archivní videa, uslyšíte řadu hostů, kteří přijdou pogratulovat, zažijete neobvyklé hudební spojení Nezmarů a Rozhlasového swingového orchestru Václava Hlaváče. Koncert začne v 19 hod. v DK Metropol na Senovážném náměstí v Českých Budějovicích.

Ve středu se Táborští mohou přijít vyjádřit ke svému městu. Fórum Zdravé město s podtitulem Desatero problémů Tábora se koná v sálu Střelnice od 16 hodin. Lidé mohou říct, co jim ve městě vadí, po čem touží, co by se mělo změnit.

Podzimní (švestkové) trhy obsadí náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Prodejci tu otevřou své stánky od čtvrtka do soboty. V sobotu se koná také havelský trh v Táboře.

Tábor si připomene svého slavného hejtmana Jana Žižku, od jehož smrti v pátek uplyne 589 let. Památku uctí ve čtvrtek v 18 hod. položením věnců k soše na Žižkově náměstí.

Pomoci zvířatům lze účastí na táborském koncertu, jehož výtěžek je věnován na týraná zvířata. V Divadle Oskara Nedbala zazpívají ve čtvrtek od 19 hod. Martha 
a Tena Elefteriadu, Hana Lounová nebo Marcela Březinová. Na housle zahraje Pavel Šporcl a večerem provede Kateřina Hrachovcová.

Pravidelné farmářské trhy ve Strakonicích budou spojené s burzou zdravého životního stylu. Konat se budou v pátek od 14 hod. jako obvykle na 1. nádvoří hradu. Součástí bude stánek Ekoporadny s tematikou zdravého a bezmasého stravování.

V pátek začne třídenní Krumlovský vodácký maratón, největší říční akce v ČR pro stovky vodáků, nadšenců, ale i vrcholových sportovců. V pátek na účastníky čeká sprint na řece Vltavě 
v centru Českého Krumlova se startem 125 metrů nad jezem Mrázkův mlýn. Délka je 250 metrů. V sobotu je na programu Krumlovský vodácký maraton se startem v 11.00 hod. 
z Vyššího Brodu (z kempu Pod Hrází). Neděle bude určena pro žákovský maratón se startem v kempu Na Pískárně přibližně ve 13 hod.

V sobotu se opět po roce sejdou nejstarší obyvatelé Písku na tradičním setkání, které město pořádá od roku 1993. Zváni jsou Písečáci, kterým je více než devadesát let. Devadesátníků žije v Písku kolem sto padesáti, organizátoři očekávají, že dorazí zhruba čtyři desítky seniorů.

V pořadí 46. ročník atletických běžeckých závodů na jihu Čech s názvem Běh kolem Hejtmanu se bude konat v sobotu. Pořadatelem je TJ Jiskra Chlum u Třeboně. Závody začínají na stadionu 
v 9 hod. Jedná se o veřejně přístupný závod. Běh je součástí Jihočeského běžeckého poháru a pořádaný jako 15. ročník memoriálu Jardy Sokolta.

Od pátku do neděle opět vydá své bohatství největší český rybník Rožmberk na Třeboňsku. Bude se lovit vždy od 7.00 hod. Slavnostní výlov je vždy obrovskou rybářskou událostí nejen pro samotné rybáře ale pro všechny, kdo mají rádi romantiku podzimních výlovů a třeboňské krajiny vůbec. Zváni jsou i milovníci rybích pochoutek.

V neděli se koná od 8 hodin také tradiční výlov rybníku Podroužek. Školní rybářství Protivín opět k akci, která je s Netolicemi a podzimem spjatá, připravilo doprovodný program a prodej ryb. ⋌(edi)