Hlavním bodem programu bude 1. aktualizace Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje – návrh pro společné jednání (informace). Řeč bude ale i o rozpočtu na příští rok.

Ve středu bude u krajského soudu pokračovat hlavní líčení s mužem z Tábora, který se podle obžaloby měl dopustit vraždy přítelkyně ve stádiu přípravy.  Najmout si k tomu měl za 30 tisíc tři mladíky ve věku od 15 do 17 let, on však tvrdí, že právě oni si to na něj vymysleli.

Středa je také dnem, kdy budou ve Veselí nad Lužnicí jednat zastupitelé města, na programu mají schvalování udělení ceny města či výše poplatků za odpady a vodu.

Před okresní soud by se měl dostavit táborský podnikatel Stanislav Snášel, na kterého je podaná žaloba za zpronevěru kaucí obyvatel českobudějovického Senior domu. Soudce Zdeněk Pořízek si na případ vyhradil čtvrtek a pátek.

Od pátku do neděle se u děkanského kostela na Bakalářích v Písku konají řemeslné adventní trhy. Budou tu desítky prodejců rukodělného zboží. Trhy mohou zákazníci navštívit v pátek od 12 do 17 hodin a o víkendu od 9 do 17 hodin.

Po půlroční rozsáhlé rekonstrukci bude v pátek otevřena ulice U Stadionu v Prachaticích. Opravy si všimne každý Prachatičák hlavně pro nový asfalt. Pod povrchem jsou ale vyměněny kompletní vodohospodářské sítě. Navíc ještě město dokončilo protipovodňové opatření, když nechalo do potoka, jež teče pod silnicí vsadit Benešovy rámy. Ty by měly ochránit nemovitosti v Knížecím pivovaru před velkou vodou.

Na adventní koncert uskupení trumpet tune se můžete těšit v jindřichohradecké kapli sv. Maří Magdaleny v neděli od 19 hod. Zazní hudba barokních skladatelů Bacha a Händla, slavnostní skladby anglického královského varhaníka Purcella a německého trubače Pezela. Vrcholem koncertu bude melodie z filmu Tenkrát na západě skladatele italského původu Ennio Morricona.