VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vybrané události, které tento týden čekají Jihočechy

Jižní Čechy – Dnes se na náměstí Přemysla Otakara II. 
v Českých Budějovicích uskuteční program Evropského dne bez aut.

22.9.2014
SDÍLEJ:

Jordán. Ilustrační fotoFoto: Alena Šatrová

„Plechová přibližovadla" sem nesmí od 8 do do 14 hod. Akce se koná pod mottem Naše ulice – naše volba! Program připravuje Centrum Cassiopeia ve spolupráci s Magistrátem města České Budějovice. Z náměstí můžete cestovat zdarma okruhem po městě, a to každou celou hodinu historickým autobusem Dopravního podniku, který vyjíždí od radnice. Děti základních škol se v tento den zapojují do dopravní hry Oblékáme hada Edu. Maskot hada Edy děti na náměstí přivítá a hravou formou školákům přiblíží principy udržitelné dopravy. Cílem, který dopravní hra sleduje, je přispět k větší bezpečnosti a kvalitě života v našich městech. Na historickém náměstí budou už tradičně pořádány vzdělávací akce pro děti i dospělé, z nichž upozorňujeme na BikeTrial show (závodník Pepa Bigas) a sportovní parkúr, ukázky a zkušební jízdy elektro koloběžek, Hugo bike, nafukovací skákací hrad, prohlídky vozu Horiba a měření imisí přímo na náměstí (Státní zdravotní ústav), podpora dopravního vědomí cyklistů (Besip Ministerstva dopravy) aj.

Dnes se sejdou táborští radní, kteří se vrátí k vyhodnocení prací na obnově rybníka Jordánu (odbahnění, spodní výpusť) a také k nájemní smlouvě na sportovně-relaxační areál Komora u sídliště nad Lužnicí, kterou se roky nedaří uzavřít.

Zítřejší jednání sezimoústeckých zastupitelů se bude mimo jiné věnovat kauze tepelného hospodářství. Zastupitelé mají rozhodnout, zda se radnice bude řídit rozhodnutím soudu a občanovi vydá dokumenty, které považuje za důvěrné pro další obchodní jednání o teple. Za nerespektování soudu čelí město exekuci neboli pokutě.

Ve středu se otevře milevské Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež sv. Františka z Assisi v Hůrecké cestě. Jedná se o sociální službu, která pomáhá dětem a mladým s jejich problémy. Dveře klubu budou pro veřejnost otevřeny mezi 13. a 17. hod.

Společné cvičení hasičů – lezců z profesionálního Hasičského záchranného sboru se uskuteční ve čtvrtek na Husinecké přehradě na Prachaticku.

Kdokoli může přijít ve čtvrtek na táborské Žižkovo náměstí podpořit festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Akce pro Kaňku začíná v 15 hod., na 18.30 hod. je připraven koncert skupiny Traband tlumočený do znakové řeči. Kaňce můžete přispět jakoukoli částkou.

Od pátku do neděle se ve Strakonicích bude konat tradiční Václavská pouť. 
V jejím rámci můžete navštívit desítky akcí včetně sportovních klání. Za zmínku jistě stojí ohňostroj v areálu pod Hvězdou v pátek od 21.15 hodin, či sobotní chovatelská výstava v tržnici na Podsrpenské (7 až 17 hod.), parašutistické závody Strakonický fez (9 až 17.30 hod.), koncert kapely Parkán v neděli od 15.30 hod. na prostranství pod nemocnicí. Celý program Václavské pouti najdete v tištěném vydání Strakonického deníku.

Již 20. ročník Slavností Adama Michny z Otradovic se uskuteční tento víkend 
v Jindřichově Hradci. Slavnosti zahájí v pátek v 18 hodin rekviem za Adama Michnu 
a program bude pokračovat 
i v sobotu a v neděli. V sobotu jej odstartuje ve 14 hod. Michnovská procházka, následovat bude Michnovský jarmark, koncerty a večerní dýchánek. Víkend věnovaný baroknímu skladateli ukončí 
v neděli v 9.15 hod. procesí.

Svatováclavské slavnosti začínají v pátek od 17 hodin slavnostním zahájením na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. Program: Od 17:15 hod. hraje kapela Black Bottom, od 19 hod. Roman Dragoun, od 20:30 hod. vystoupí české rockové legendy: Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Jan Hrubý a další. Zazní česká a světová rocková klasika. V historickém centru města bude od 16 do 19 hod. akce „Roztančené město", 
v případě deště se akce přesouvá do DDM. Podrobný program najdete na webu: www.ckrumlov.info.

V pořadí 18. Setkání hornických a hutnických měst a obcí ČR se uskuteční v pátek a v sobotu v Českém Krumlově. V pátek se v pivovarských zahradách od 18 do 23 hod. uskuteční hudební produkce. Od 14 do 20 hod. proběhne registrace účastníků 
v pivovarské formance. Ve 20.15 hod. přivítání významných hostů a od 21 hodin akce „Zavalený havíř" – soutěžní utkání jednotlivých spolků a cechů. 

V sobotu od 10 do 14, od 17 do 18:45 a od 21 do 23 hod. hudební produkce v pivovarských zahradách. V 9 hod. bude přivítání účastníků starostou města, po němž následuje celodenní program. Ve 14 hod. projde průvod městem z Horní ulice až do pivovarských zahrad, kde se uskuteční audience u vladaře (představení), proslovy, vysvěcení sochy sv. Barborky a v 19 hod. udílení cen Český Permon. Ve 20.45 hod. zhlédnete Ohnivý rej a předání světla sv. Barborky pořadateli. Doprovodný program: Prohlídky grafitového dolu, Muzea vltavínů, Regionálního muzea, rýžování zlata pro děti i dospělé.

Držitelé permanentních vstupenek HC ČEZ Motor České Budějovice mohou cestovat na linkách DP města České Budějovice vždy 90 minut před začátkem a 60 minut po skončení domácího utkání zdarma. Při případné přepravní kontrole se stačí prokázat platnou permanentní vstupenkou, např. v sobotu, kdy Motor hraje s Mostem. 

Autor: Redakce

22.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Obsluha kotoučových a pásových pil. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnanecké výhody: závodní stravování, věrnostní příspěvky na PF+ŽP., Kontakt: osobně (Planá nad Lužnicí 8-13 hodin po telefonické dohodě), emailem, telefonicky (6-13 hodin).. Pracoviště: Kovo planá a.s., provoz, Chýnovská, č.p. 535, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: Marta Bendová, +420 381 405 170.

Výroba - Výroba Seřizovači 24 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Dělník - obsluha linky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné i pro absolventy., Obsluha linky ve výrobě pro automobilový průmysl, 12 hod směny v nepřetržitém provozu. Požadujeme vyučení, technické myšlení, samostatnost, zodpovědnost a spolehlivost. Praxe na obdobné pozici je vítána. Nástupní mzda od 23 000Kč/měsíčně, po zapracování a započítání bonusů mzda až 32 000Kč/měsíčně., Nástup je možný po dohodě ihned. Zájemci se mohou přihlásit zasláním životopisu s uvedením pozice na email: prace@greiner-perfoam.com., Bližší informace poskytneme na personálním oddělení., Zaměstnanecké výhody: perspektivní zaměstnání, možnost stravování/stravenky, čtvrtletní odměny, 13. a 14. plat, odměna za výsledek hospodaření podniku, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené a jiné., Kontakt: telefonicky, emailem, osobně.. Pracoviště: Greiner perfoam s.r.o.tábor, Vožická, č.p. 601, 390 02 Tábor 2. Informace: Hana Jirsová, +420 381 406 734,727 916 866.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 13 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů Mechanik a opravář osobních automobilů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Mechanik a opravář osobních automobilů., Kontakt: telefonicky., Nástup možný ihned.. Pracoviště: M.k. stav tábor s.r.o., Lužnická, č.p. 427, 390 01 Tábor 1. Informace: Mykola Kuzevych, +420 777 031 868.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 19 600 Kč

Pracovníci v dopravě a přepravě Vedoucí dopravy a technického zabezpečení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Termín nástupu: dohodou., Požadavky: vzdělání - vyšší odborné, popřípadně úplné středoškolské strojírenské, popřípadně dopravní obory vítány. , Další požadavky: řidičský průkaz skupiny B, znalost práce na PC (Office), alespoň 3 roky praxe v oboru, zkušenosti s vedením pracovního kolektivu., Stručná charakteristika:, - sleduje stav strojního parku, - zpracovává a sumarizuje požadavky na provádění oprav a modernizaci strojů a zařízení, - sestavuje rozpočty a sleduje náklady, - zodpovídá za provádění pravidelných technických kontrol strojního a vozového parku závodu, - zajišťuje revize vozidel, mechanizmů a strojního vybavení, odpovídá za hlášení škody či havárie způsobené provozem motorových vozidel, - vykonává funkci metrologa závodu, - zajišťuje ekologickou likvidaci odpadů, - vede agendy spojené s výkonem funkce, Platové podmínky: třída 10 - od 19 600Kč + příplatek za vedení, po zapracování osobní příplatek., Zaměstnanecké benefity: stravenky, 5 týdnů dovolené, indispoziční volno., Nabídku se strukturovaným životopisem zasílejte na email: pavlikova@susjk.cz do 10.08.2018 nebo na adresu: 390 41 Tábor, Vožická 2107.. Pracoviště: Správa a údržba silnic jihočeského kraje, závod tábor, Vožická, č.p. 2107, 390 02 Tábor 2. Informace: Radka Pavlíková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Třapatka.

Co obnáší starost o zahradu v nejteplejším měsíci v roce?

Na Soukeník se vrací turnaj po čtyřech letech.

Hokejové fandy čeká v sobotu na Soukeníku turnaj v malé kopané

Soutěž o nejoblíbenější provozovnu pro rok 2018

Jižní Čechy /ANKETA/ - Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospůdku, kavárnu, pizzerii, vinárnu nebo cukrárnu.

Vandal poničil ploty i most

Sezimovo Ústí – Policisté pátrají po neznámém sprejerovi, který začátkem července řádil v ulicích Mlýnská a Na Mýtě.

Nehoda ochromila Švehlův most

Tábor – Průjezd přes Švehlův most na trase z Tábora do Bechyně komplikuje nehoda tahače s osobním automobilem, která se stala tento pátek po 13 hodině.

Na Choustník se vrátí středověk

Choustník – Středověké slavnosti tento pátek, 20. července, přenesou hrad Choustník do dob dávno minulých.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT